خرید بتائین | فروش بتائین | بهترین قیمت|صنایع شیمیایی آپادانا
صنایع شیمیایی آپادانا
دارای گواهینامه iso9001

خرید بتائین
کوکامیدوپروپیل بتائین (CAPB) مخلوطی از ترکیبات آلی است که بسیار به یکدیگر مرتبط هستند، و از روغن نارگیل و دی متیل آمینوپروپیلامین استخراج می شوند. CAPB به شکل محلول زرد کم رنگ چسبناک است و از آن به عنوان یک ماده فعال سطحی در محصولات مراقبت پوست استفاده می شود. نام ماده نشان دهنده که قسمت عمده و مهم مولکول، که گروه لوریک اسید باشد، از روغن نارگیل گرفته شده است. CAPB تا حد قابل توجهی جایگزین كوکامید DEA شده است . جهت خرید بتائین با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب با کارشناسان صنایع شیمیایی آپادانا تماس حاصل فرمایید.
فروش بتائین
بتائین چیست (CAPB) ؟
فرمول شیمیایی این ماده را در زیر می توانید مشاهده کنید. جالب است بدانید که نام کامل این محصول کوکوآمیدو پروپیل بتائین است . باید بدانید که این ماده در انواع مایع در شوینده ها و محصولات آرایشی و بهداشتی به وفور استفاده می شود و نوع جامد آن که به صورت پودری عرضه می شود . نوع پودری این ماده نوعی ماده مغذی است که در درمان هموسیستینوری استفاده می شود و یک دارو است . برای خرید این ترکیب و استفاده از آن در کاربرد های صنعتی (نوع مایع) با آپادانا شیمی در ارتباط باشید.
مشخصات ماده:
نام ماده شیمیایی بتائین
نام انگلیسی Betaine
ترکیب مشابه کوکامیدو پروپیل آمین
فرمول مولکولی C19H38N2O3
 

فرمول شیمیایی بتائین

کوکو آمید پروپیل بتائین چیست ؟
کوکامیدوپروپیل بتائین (CAPB) مخلوطی از ترکیبات آلی است که بسیار به یکدیگر مرتبط هستند، و از روغن نارگیل و دی متیل آمینوپروپیلامین استخراج می شوند. CAPB به شکل محلول زرد کم رنگ چسبناک است و از آن به عنوان یک ماده فعال سطحی در محصولات مراقبت پوست استفاده می شود. نام ماده نشان دهنده که قسمت عمده و مهم مولکول، که گروه لوریک اسید باشد، از روغن نارگیل گرفته شده است. CAPB تا حد قابل توجهی جایگزین كوکامید DEA شده است.کوکامیدوپروپیل بتائین به جهت تقویت خاصیت کف کنندکی در شامپو استفاده می شود. این ماده یک سورفاکتانت با مقاومت متوسط است که در محصولات استحمام مانند صابون دست نیز استفاده می شود. همچنین در مواد آرایشی به عنوان ماده عامل ایجاد امولسیون و ماده غلظت‌دهنده مورد استفاده قرار می گیرد و باعث کاهش اثر تحریک کنندگی ماده فعال سطحی خالص یونی می شود. همچنین در نرم کننده های مو به عنوان یک ماده ضد الکتریسیته ساکن عمل می کند ، که بیشتر اوقات پوست و غشاء مخاطی را تحریک نمی‌کند. با این حال ، برخی از مطالعات نشان می دهد که CAPB یک آلرژن است.محلول آبی CAPB در غلظت حدود 30٪ بدست می آید.
ناخالصی های معمولی تولید کنندگان پیشرو در حال حاضر به شرح زیر است:
 • مونوکلرواستات سدیم <5ppm
 • آمیدو آمین (AA) <0.3٪
 • دی متیل آمینوپروپیل آمین (DMAPA) <15ppm
 • گلیسیرین <3٪
ناخالصی های AA و DMAPA بسیار مهم هستند ، زیرا نشان داده شده است که مسئول واکنش های حساس شدن پوست هستند.از تولید این فراورده های جانبی می توان با کلرواستات اضافی و تنظیم دقیق مقدار pH در هنگام واکنش بهینه سازی همراه با کنترل تحلیلی منظم اجتناب کرد.
فروش بتائین :
در دنیای لوازم آرایشی، مواد جدید به طور مرتب راه‌حل‌های نوآورانه و مؤثری را برای بهبود کیفیت محصولات آرایشی ارائه می‌دهند. کوکامیدوپروپیل، یکی از این مواد همه کاره ای است که توجه متخصصان زیبایی و مصرف کنندگانی را که به پوست و موی خود اهمیت می دهند، جلب کرده است. صنایع شیمیایی آپادانا شیمی ، یکی از تامین کنندگان بزرگ مواد اولیه شیمیایی در گرید آرایشی-بهداشتی و سایر صنایع در ایران است. شما می توانید برای خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی بالاخص فروش عمده با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
خرید بتائین :
جهت خرید بتائین میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید . شرکت آپادانا شیمی یکی از بزرگترین تامین کنندگان این ماده شیمیایی در سطح شکور میباشد.
قیمت خرید بتائین:
به جهت نواسانات زیاد قیمت مواد شیمیایی در بازار ایران متاسفانه امکان درج لیست قیمت بتائین به صورت ثابت در سایت وجود ندارد . مشتریان گرامی جهت استعلام قیمت روز بتائین با ما در تماس باشید . این اطمینان به شما مشتری گرامی داده میشود که بهترین و مناسب ترین قیمت بتائین را به شما 
پیشنهاد خواهیم کرد.
 تفاوت اصلی کوکوآمیدوپروپیل بتائین و بتائین:
 تفاوت اصلی کوکوآمیدوپروپیل بتائین و بتائین در نحوه تولید آنهاست.  از نظر عملکرد این دو ماده با یکدیگر متفاوت هستند. کوکوآمیدوپروپیل بتائین شکل مصنوعی بتائین است و مزایای مشابه آن را ندارد. عملکرد اصلی کوکوآمیدوپروپیل به عنوان یک سورفکتانت یا ماده پاک کننده است و بیشترین کاربرد را در صنایع شوینده دارد. اما  Betaine طبیعی که از فرآیند تولید قند از چغندرقند با کروماتوگرافی ملاس به دست می آید، به عنوان یک هیدراته کننده عمل می کند. این خاصیت اسمولیت مشخصه Betaine است که به آن توانایی هیدراته کردن، تسکین و کاهش خطوط و چین و چروک های ریز قابل مشاهده را می دهد و در محصولات آرایشی استفاده می شود.مکمل های بتائین برای کاهش سطح هموسیستئین خون و تلاش برای بهبود عملکرد ورزش کاران استفاده می شود.مهم ترین ویژگی این ماده کف زا بودن آن است. ماده ی فوق یک عامل کف کننده برجسته است که به ایجاد کفی غنی و مجلل در شامپوها کمک می کند. کف غنی برای محصولاتی مانند شامپو ضروری است، زیرا به پوشاندن ناحیه بزرگ‌تری روی پوست سر و مو و به نگه داشتن کثیفی و چربی در حالت تعلیق کمک می‌کند. یک کف غنی همچنین به بهبود خواص شانه کردن مو کمک می کند. این ماده خاصیت ضخیم کنندگی و غلظت دهندگی نیز دارد و می تواند به عنوان غلیظ کننده یا بهبود دهنده ویسکوزیته در شامپوها عمل کند و به بهبود ویسکوزیته و بافت محصولا نهایی کمک کند.در ادامه با کاربرد های این ماده و نحوه خرید ان از صنایع شیمیایی آپادانا بیشتر آشنا خواهید شد.
بتایین یک سورفکتانت آمفوتریک شناخته شده!
سورفکتانت های آمفوتریک دسته ای از ترکیبات هستند که دارای بار مثبت (+) و منفی (-) در یک مولکول هستند. گروه آمفوتریک ترکیبات، بسته به اینکه چگونه بار مولکول به عنوان تابعی از pH تغییر می کند، چندین نوع ترکیب اضافی دارند. بتائین یکی از ساده ترین انواع سورفکتانت های آمفوتریک است.
کوکوآمید پروپیل آمین یکی از انواع بتایین
این ماده عمدتاً در محصولات مراقبت شخصی مانند شامپوهای مو، صابون های مایع و لوسیون های پاک کننده استفاده می شود. از دیگر کاربردهای آن می توان به پاک کننده های همه منظوره، مواد ظرفشویی دستی و شوینده های مخصوص پارچه اشاره کرد. همه انواع این ترکیب با پیوند نیتروژن چهارتایی مشخص می شوند.در نوع  آلکیل آن، یکی از گروه های متیل  (N,N,N-تری متیل گلیسین) با یک زنجیره آلکیل خطی جایگزین می شود. نوع خاصی از بتائین ها هیدروکسی سولفوبتائین ها هستند که در آن گروه کربوکسیلیک آلکیل با سولفونات جایگزین شده و یک گروه هیدروکسی در قسمت آبدوست مولکول قرار می گیرد. در آلکیلامیدو ها، یک گروه آمید به عنوان پیوندی بین زنجیره آلکیل آبگریز و قسمت آبدوست قرار داده می شود. متداول ترین آلکیلامیدو از این ماده, کوکوآمیدوپروپیل است.  کاربرد های آلکیل آمید ها بسیار بیشتر از نوع سولفو است.
کاربردها و خواص کوکو آمید پروپیل در شوینده و سایر صنایع:
همانطور که در این مقاله که توسط صنایع شیمیایی آپادانا آماده سازی شده است گفته شد، این ماده یک سورفکتانت بسیار ملایم است که پوست، مخاط و چشم را تحریک نمی کند و دارای اثر ضد عفونی کننده است.ماده ی فوق در فرمولاسیون شامپو بچه، شامپو سر، شامپو بدن، لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود و قدرت مواد شوینده، پاک کننده، کف کننده را افزایش می دهد و سبب بهبود ویسکوزیته می شود. پس از استحمام به دلیل خاصیت ضد الکتریسیته ساکن، پوست سر را تحت تأثیر قرار داده و از پخش شدن پوست سر جلوگیری می کند و هنگام شانه زدن موها و حالت مو را بهبود می دهد. ماده ی فوق قابلیت تجزیه شدن دارد و از نظر محیط زیستی قابل تجزیه است.
کاربرد Betaine در محصولات آرایشی و بهداشتی:
کوکو به عنوان یک عامل پاک کننده موثر عمل می کند و به آرامی آلودگی و ناخالصی های پوست و مو را بدون ایجاد خشکی بیش از حد از بین می برد. ماهیت آمفوتریک آن به آن اجازه می دهد تا تعادل pH پوست را حفظ کند، بنابراین به حفظ سد طبیعی پوست کمک می کند. علاوه بر این، اغلب به دلیل توانایی آن در تثبیت کف در محصولات کف کننده مانند شامپوها، ژل های دوش و پاک کننده های صورت استفاده می شود.این ترکیب در فرمولاسیون های محصولات آرایشی و بهداشتی به وفور استفاده می شود.
روش تولید بتائین:
خرید بتائین
بتائین به روش طبیعی تولید می شود . اما این مقدار به بتائین تولید شده نمی تواند نیاز جامعه را به این ماده شیمیایی مفید تامین کند . به همین علت بتائین  در آزمایشگاه نیز تولید می شود . در این قسمت به شرح مختصر این دو روش می پزدازیم :
روش تولید بتائین از چغندرقند :
زمانی که از چغندر قند شکر یا شهد آن را استخراج می کنند ، بتائین یک ماده جانبی می باشد که تولید می شود و می توان برای مصارف گوناگون از آن استفاده کرد .
روش تولید بتائین در آزمایشگاه :
برای تولید بتائین در آزمایشگاه ، ابتدا کربنات سدیم Na2CO3 و MCAA (که این ماده شیمیایی تولید شده از کلراسیون اسید استیک می باشد) در یک محلول آبی وارد واکنش می شوند که حاصل این واکنش کلرو استات سدیم می باشد . حال کالرواستات سدیم با TMA وارد واکنش می شود که محلول بتائین غلیظ به همراه مقادیری از نمک تولید می شود . برای تولید بتائین خالص می بایست محلول را تصفیه کرد . این کار را با استفاده از تبخیر انجام می شود و در نهایت بتائین خشک تولید می شود .
ضرورت وجود بتائین در بدن:
هوموسیستئین یک اسید آمینه ضروری در بدن انسان می باشد که در واقع یک واحد سازنده پروتئین است . این اسید آمینه برای بدن بسیار مفید و ضروری است اما به دلایل گوناگون می تواند این ماده در خون افزایش یابد و باعث ایجاد لخته خون در عروق شود و حتی ممکن است باعث انسداد رگ ها شود .وجود مقادیر زیاد هوموسیستئین در بدن می تواند احتمال بروز سکته قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد و برای فرد بسیار خطرناک باشد . همچنین می تواند باعث پوکی استخوان شود .یکی از عواملی که در افزایش هوموسیستئین در خون موثر است ، کمبود بتائین می باشد . به همین دلیل تمامی افراد به خصوص افراد بالای ۵۰ سال ، افرادی که به مواد مخدر یا الکل اعتیاد دارند و کودکانی که به بیماری ژنتیکی مبتلا هستند ، می بایست بتائین را به میزان کافی مصرف کنند تا از بالا رفتن میزان هوموسیستئین خون جلوگیری کند .
فواید بتائین برای سلامتی:
بتائن فوائد دارویی و درمانی بسیار زیادی دارد که در این قسمت به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد تا بهترین خرید را داشته باشید.
بتاین برای کمک به سلامت قلب:
بتائین میزان هوموسیستئین خون را کاهش می دهد . در نتیجه از لخته شدن خون در عروق جلوگیری می کند . همچنین از تنگ شدن و بسته شدن رگ ها جلوگیری می کند . به همین علت استفاده از بتائین از بروز سکته های قلبی جلوگیری می کند و به سلامت قلب کمک می کند.
بتائین برای تسکین درد:
بتائین همچون مسکن برای دردهای عضلانی همچون دردهای عضلانی شکمی استفاده می شود که می تواند تمامی این گونه دردها را تسکین می بخشد.همچنین مکمل های حاوی بتائین برای ورزشکاران که دارای دردهای عضلانی هستند نیز تجویز می شود.
بتاین برای کمک به کاهش چربی های غیر مفید:
بتائین باعث می شود که چربی های غیر مفید بدن کاهش پیدا کند و بدن توانایی سوزاندن چربی ها را بدون تجزیه عضلات بدن داشته باشند.
بتاین برای کمک به مشکلات گوارشی:
بتائین با افزایش غلظت اسید هیدروکلریک در معده ، به هضم غذا کمک می کند . مکمل های غذایی که حاوی بتائین هستند ، برای افرادی که اسید معده کمی دارند و نمی توانند غذا را به خوبی هضم کنند ، تجویز می شود .همچنین بتائین به درمان سایر مشکلات گوارشی کمک می کند.
بتاین برای کمک به سلامت پوست:
بتائین یک ماده طبیعی است که در بسیاری از غذاها، مانند چغندر، اسفناج، غلات، غذاهای دریایی و … یافت می شود. همچنین به عنوان یک افزودنی غذایی و دارویی نیز استفاده می شود.
بتائین برای پوست مزایای زیادی دارد، از جمله:
مرطوب کنندگی: بتائین یک ماده مرطوب کننده طبیعی است که به حفظ آب در پوست کمک می کند. این امر می تواند به کاهش خشکی پوست و ایجاد احساس نرمی و لطافت در آن کمک کند.
بتائین به دو روش عمل می کند تا پوست را مرطوب نگه دارد:
جذب آب از محیط: بتائین می تواند آب را از محیط اطراف خود جذب کند و آن را به پوست منتقل کند. این امر می تواند به افزایش رطوبت پوست کمک کند.
جلوگیری از تبخیر آب: بتائین می تواند یک لایه محافظ بر روی پوست ایجاد کند که از تبخیر آب جلوگیری می کند. این امر نیز می تواند به حفظ رطوبت پوست کمک کند.
ضد پیری: بتائین به محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد کمک می کند. رادیکال های آزاد ترکیباتی هستند که می توانند به DNA و سلول های پوست آسیب برسانند. آسیب رادیکال های آزاد می تواند منجر به پیری زودرس پوست شود.
ضد التهاب: بتائین به کاهش التهاب پوست کمک می کند. التهاب می تواند باعث قرمزی، تورم و خارش پوست شود.
ضد آفتاب: بتائین به محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید کمک می کند. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند منجر به آسیب پوستی، از جمله پیری زودرس و سرطان پوست شود.
بتائین به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و رادیکال های آزاد را خنثی می کند. این امر می تواند به محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد و کاهش علائم پیری کمک کند.
مصرف بتائین برای پوست
نحوه استفاده از بتائین برای پوست:
بتائین در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست، مانند کرم های دور چشم، کرم های جوانسازی و کرم های ضد چین و چروک یافت می شود. همچنین می توان آن را به صورت موضعی به عنوان یک درمان خانگی استفاده کرد.برای استفاده از بتائین به عنوان یک درمان خانگی، می توان آن را با آب یا یک روغن گیاهی مخلوط کرد و سپس روی پوست مالید.
مزایای محصولات حاوی بتائین:
محصولات حاوی بتائین می توانند مزایای زیادی برای پوست داشته باشند، از جمله:
 • کاهش خشکی پوست
 • بهبود ظاهر چین و چروک
 • کاهش التهاب پوست
 • پیشگیری از آسیب پوستی ناشی از آفتاب
کاربردهای متداول بتائین:
از بتائین به عنوان عامل سختی گیر کننده آب برای بهبود کف کنندگی مواد شوینده بکار می رود.این ماده به عنوان قوام آور ، افزایش دهنده کف و نرم کننده و نیز برای امولسیونه کردن استفاده می شود. روغن نارگیل چربی اشباع شده و به حالت نیمه جامد است که از مغز نارگیل استخراج می شود . الکل از تخمیر نشاسته ، قند و یا هر کربو هیدرات دیگر تشکیل می شود .الکل برای حل کردن یک یا چندین ماده استفاده می شود. استفاده از کوکامیدو پروپیل به علت دارا بودن خواص پاک کنندگی ، قوام دهندگی ،و کف کنندگی ، در شامپوها و نرم کننده ها رایج است.بتائین نه تنها برای سلامتی انسان فواید بسیار زیادی دارد ، بلکه در صنعت نیاز کاربردهای فراوانی دارد .بتائین خاصیت ایجاد کف ، پاک کنندگی و تمیزکنندگی  ددارد . به همین منظور از این ماده شیمیایی برای تولید انواع شامپوها و مواد پاک کننده پوست همچون انواع صابون ها و … استفاده می کنند.
 • در شوینده ها (شامپو سر و بدن، شامپو بچه، مایع دست شویی، نرم کننده مو و صابون)
 • محصولات آرایشی بهداشتی (پاک کننده های صورت، ژل ها، محلول های لنزهای تماسی، ژل های حمام و دیگر محصولات پاک کننده پوست)
 • پاک کننده های خانگی و سطوح (مقاوم در برابر سازنده ها، بیلدرهای شوینده ها، الکترولیت ها و بخش های اسیدی و بازی)
 • اسپری های تمیزکننده خانگی و ضد میکروب
 • در ترکیبات دئودورانت (بوگیر) و لوسیون های ریش تراشی (افتر شیو)
 • عامل بازدارنده هوا برای سیمان، سولفات کلسیم متبلور، تخته های دیواری و پاک کننده برای سطوح روغنی در صنعت سیمان
 • به عنوان سورفکتانت برای تقویت خاصیت کف کنندگی و همچنین به عنوان عامل ضد الکتریسیته ساکن در شامپو و نرم کننده مو
 • بازدارنده خوردگی در سیستم های فلزی
 • ماده امولسیون کننده و تغلیظ کننده
 • محصولات مراقبت شخصی
 • پارچه و منسوجات
 • محصولات چرمی
بتائین در شامپو
همچنین بتائین برای تولید انواع نرم کننده های مو نیز استفاده می شود . این ماده شیمیایی در نرم کننده ها و شامپو به عنوان یک ضد الکتریسیته عمل می کند و به صافی مو کمک می کند.
بتائین در کرم دور چشم 
به علاوه از بتائین برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود . چرا که نه تنها باعث تحریک و حساسیت پوست نمی شود ، بلکه یک ماده فعال کننده ضد باکتری بوده و به سلامت و تمیزی پوست کمک می کند.
بتائین در مواد شوینده
بتائین از جمله مواد شیمیایی پرکاربرد در صنعت می باشد. بتائین یک سورفکتانت محسوب می شود که خاصیت پاک کنندگی بسیار خوبی دارد. به همین علت از آن برای تولید مواد شوینده استفاده می شود. به طور کلی سورفکتانت ها، قسمت اصلی یک شوینده را تشکیل می دهند، زیرا می توانند تمامی حلال های آلی را در خود حل کنند.
شوینده های بسیاری همچون محصولات پاک کننده، مایع های دستشویی و… با استفاده از بتائین تولید می شوند. از دیگر خواص بتائین می توان به خاصیت بهبود کف کردن نیز اشاره کرد.
بتائین در کرم
بتائین خواص منحصر به فردی دارد که از این خواص می ‌توان به خاصیت تثبیت کنندگی آن اشاره کرد. در واقع بتائین یک آمینو اسید می باشد که علاوه بر خاصیت تثبیت کنندگی، خاصیت مرطوب کنندگی، حالت دهنده ای، آنتی اکسیدانی و… نیز دارد. به همین علت می توان از این محصول برای تولید انواع کرم ها استفاده کرد. این محصول شیمیایی برای تمامی پوست ها حتی پوست های حساس نیز مناسب و تاثیر گذار است.
بتائین در محصولات ضد پیری
از آنجایی که بتائین خاصیت مرطوب کنندگی قوی دارد، از آن برای تولید محصولات ضد پیری و چروک استفاده می شود. کرم ها مختلفی با استفاده از بتائین تولید می شوند که می توانند ظاهر چین و چروک ها را بهبود ببخشند و به رفع آن ها کمک کنند.
بتائین در مکمل های ورزشی
یکی از کاربردهای بتائین، در صنعت تولید مکمل های ورزشی می باشد. زیرا بتائین زمینه رشد عضلات را فراهم می کند و همچنین به کاهش چربی های موجود در بدن کمک می کند. به علاوه مصرف مکمل های حاوی بتائین به افزایش میزان قدرت و استقامت عضلات نیز کمک می کند.
بتائین در مواد غذایی
بتائین در بسیاری از مواد غذایی به صورت طبیعی به مقادیر بسیار زیاد یافت می شود . به عنوان مثال :
 •  بتائین در بی مهرگان دریایی
 • بتائین در چغندرقند و مشتقات آن
 • بتائین در گندم و مشتقات گندم
 • گوشت گاو و گوساله
 • بتائین در یونجه
 • دانه های چاودار
 • اسفناج
 • برنج قهوه ای
 • سیب زمینی شرین

محصولات حاوی بتائین

برخی از دلایل استفاده از این ماده عبارتند از:
 • مرطوب کنندگی پوست:خواص مرطوب کنندگی بتائین آن را به یک مرطوب کننده قوی و در عین حال ملایم تبدیل کرده است. این ماده می تواند به تعادل بین هیدراتاسیون و از دست دادن آب کمک کند.از طریق فرآیند اسمز، این ماده در نواحی پوست حرکت می کند. با این کار، رطوبت طبیعی پوست شما عادی می‌ شود و مکانیسم‌های حفظ آبرسانی را بازیابی می‌کند.در نتیجه این ماده نه تنها برای پوست خشک بلکه برای سایر پوست ها نیز مناسب است.
 • خواص ضد پیری:ویژگی‌های آب‌رسان و بهبود دهنده ی ویسکوزیته ی آن، ماده ی فوق را به یکی از بهترین پرکننده‌های موضعی چین و چروک تبدیل می‌کند. پوست را انعطاف‌پذیرتر،می سازد و تمام خطوط و چین و چروک‌ها را از بین می برد.این یک واقعیت شناخته شده است که پوست هیدراته کمتر مستعد ایجاد خطوط و چین و چروک است و این دقیقاً همان چیزی است که بتائین به جلوگیری از پیری پوست کمک می کند. بعلاوه، ماده ی فوق بافت پوست شما را بهبود می بخشد و با پر کردن تمام آن ترک های میکروسکوپی، آن را صاف تر می کند.
 • تحریکات پوستی را تسکین می دهد:به دلیل اثر تسکین دهنده پوست، متخصصان زیبایی اغلب از آن در محصولات مراقبت از پوست ترمیم کننده استفاده می کنند تا سوزش پس از عمل های زیبایی را کاهش دهند.
 • اثر ضد التهابی:این ماده  اثر ضد التهابی روی پوست دارد که آن را برای پوست های مستعد آکنه مناسب می کند. خواص ضد التهابی آن از عفونی شدن و ملتهب شدن آکنه جلوگیری می کند و قرمزی اطراف آنها را آرام می کند.
برخی مواد شوینده حاوی این ترکیب عبارتند از:
این ماده به عنوان یک پاک کننده، عامل کف کننده، غلیظ کننده و عامل حالت دهنده در فرمول ها عمل می کند.
شامپوها: نرمی کوکو آن را به یک عنصر کلیدی برای محصولات مو تبدیل می‌کند و به پاکسازی عمیق و حفظ شادابی مو کمک می‌کند.
پاک کننده های صورت: به طور موثر آلودگی ها را بدون برهم زدن تعادل طبیعی پوست پاک می کند.
ژل های دوش و صابون های مایع: کوکو کف فراوان و احساس تمیزی و طراوت ایجاد می کند.
محصولات کودک: به دلیل ملایم بودن آن، اغلب برای فرمول های در نظر گرفته شده برای پوست های حساس انتخاب می شود.

به دلیل خاصیت سورفکتانت و عملکرد غلیظ کنندگی آن، CAPB در طیف گسترده ای از محصولات مصرفی مراقبت شخصی استفاده می شود. برخی از این موارد عبارتند از:

 • شامپو، نرم کننده و صابون
 • دستمال پاک کننده و پاک کننده آرایش
 • کرم موبر
 • محلول لنز
 • خمیر دندان
 • لوازم آرایشی
عوارض جانبی و ایمنی بتائین:
بر اساس برخی ادعاها CAPB باعث ایجاد واکنشهای آلرژیک در برخی از کاربران شده است ، اما یک مطالعه مقدماتی کنترل شده نشان داده است که این موارد به جای واکنشهای آلرژیک، ممکن است واکنشهای تحریک کننده باشد. علاوه بر این ، نتایج مطالعات انسانی نشان داده است که اگر وجود ناخالصی های آمید آمین (AA) و دی متیل آمینوپروپیلامین (DMAPA) کم و بسیار کنترل شده باشند، CAPB از پتانسیل حساسیت زای کمی برخوردار است. مطالعات دیگر به این نتیجه رسیده اند که اکثر واکنش های آلرژیک به CAPB به دلیل آمیدو آمین است. در سال 2004 ماده CAPB توسط انجمن درماتیت تماسی آمریکا عنوان آلرژن سال را به خود اختصاص داد .این ماده مانند برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده در شوینده ها ممکن است برای پوست های خشک و حساس مناسب نباشد با این حال احتمال آلرژی زا بودن به این ماده بسیار پایین است. توصیه می شود قبل از خرید محصولات حاوی این ماده از حساس نبودن خود به آن اطمینان حاصل نمایید.
مکمل بتائین برای طیور:
این ماده مشتق شده از اسید آمینه گلایسین بوده و به طور گسترده ای در خوراک طیور ، نشخوارکنندگان و آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد.این ترکیب به عنوان یک اهدا کننده متیل در فرایند انتقال گروه متیل و همچنین به عنوان یک اسمولیت عمل نموده و فعالیت آن می تواند بر خصوصیات لاشه تاثیر گذار باشد
تنظیم اسمزی: این ماده به عنوان یک اسمولین آلی از سلول در برابر نتش اسمزی، خشکی، پر نمکی و دمای بالا محافظت می نماید.
دهنده گروه متیل:واکنش های متابولیکی همچون فرایند ساخت کراتین و گارنیتین منجر به تولید گروه های آزاد متیل خواهد شد. سوخت و ساز مناسب گروه های متیل تولید شده از عوامل مهم در پیشگیری از بروز سندروم کبد چرب می شود.
بتائین خوراکی را از کجا بخرم؟
این ماده به صورت خوراکی مکملی برا دام و طیور به حساب می آید با این حال توسط شرکت آپادانا شیمی تنها نوع آرایشی و بهداشتی آن به فروش می رسد.
بررسی بازار خرید و فروش این ماده:
پیش‌بینی می‌شود که بازار آن تا سال 2020 به 3.89 میلیارد دلار برسد،( CAGR 5.8٪ ). در سال 2014، بازار تحت سلطه این ماده آمریکای شمالی و پس از آن اروپا بود. پیش بینی می شود بازار آسیا و اقیانوسیه با رشد سریع در بازار در کشورهای در حال توسعه مانند چین و هند، در بالاترین CAGR رشد کند. آگاهی روزافزون در مورد مزایای سلامتی بتائین و افزایش استفاده از آن در محصولات مراقبت شخصی در این منطقه نیز بازار را هدایت می کند.
پرسش و پاسخ
بتائین چیست؟
این ماده از اسید آمینه گلیسین تشکیل شده است که به سه گروه متیل متصل است. این ماده به عنوان یک اسمولیت عمل می کند. بتائین یک سورفکتانت اسید آمینه است که از چغندر قند یا سایر منابع طبیعی مانند نارگیل به دست می آید. دارای خواص پاک کنندگی، کف کنندگی و حالت دهنده است و یک سورفکتانت ملایم و زیست تخریب پذیر به حساب می آید.
نحوه مصرف بتائین چگونه است؟
این ماده در فرمولاسیون محصولات پایه آب و اغلب شوینده ها مورد استفاده قرار میگیرد. به دلیل ملایم بودن این سورفاکتانت از آن در شوینده های کودک نیز استفاده میشود.
 
مصرف بتائین در شامپوها چه کاربردی دارد؟
اغلب شامپوها بر پایه سدیم لورت سوفات، یعنی مشتقات اتوکسیله ساخته شده‌اند: اگر می خواهید محصولی بر اساس این ماده انتخاب کنید، باید توجه داشته باشید که تا حد امکان آسیب هایی که می تواند ایجاد کند را محدود نمایید. یک سورفکتانت ملایم برای این منظور کوکومید پروپیل است. این ماده متعلق به دنیای سورفکتانت های آمفوتریک هستند. در واقع، وقتی SLES (سدیم لورت سولفات) و مقدار زیادی بتائین در یک شامپو وجود دارد، پتانسیل تحریک تا حد زیادی کاهش می یابد. بهترین شامپوهای موجود در بازار دقیقاً این فرمول را دارند.
کاربرد بتائین در شوینده؟
این ترکیب یک ماده رایج در مواد شوینده، به ویژه شوینده های لباسشویی و شوینده های تمیز کننده خانگی است.
غذاهای حاوی بتائین چیست؟
یک ترکیب اسید آمینه طبیعی است که به عنوان تری متیل گلیسین یا TMG نیز شناخته می شود. این یک ماده مغذی غیر ضروری است که در بسیاری از منابع غذایی از جمله چغندر، گندم، چاودار، اسفناج، کینوا، برنج قهوه ای، سیب زمینی شیرین، سینه بوقلمون، گوشت گاو و برخی غذاهای دریایی مانند میگو یافت می شود. در اصل این ماده برای بار اول در چغندر کشف شد که نام بتائین از آنجا گرفته شده است.
کاربرد بتائین در بدنسازی؟
این ماده می تواند به ورزشکاران در بهبود عملکرد، افزایش قدرت و افزایش استقامت عضلانی کمک کند. ماده فوق مکمل ارزشمندی است. این مکمل در منابع غذایی مختلف یافت می شود.
 
 

 


فروش عمده مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا بزرگترین عرضه کننده عمده انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع گوناگون با بهترین قیمت در سراسر کشور میباشد . جهت ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
مشاوره خرید مواد شیمیایی
مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید مواد شیمیایی مورد نیاز مجموعه تان از مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان صنایع شیمیایی آپادانا استفاده نمایند.کلیه روزهای کاری از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.
بهترین قیمت مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا عرضه کننده انواع مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت در سراسر کشور میباشد . قبل از خرید مواد شیمیایی حتما لیست قیمتهای ما را دریافت نمایید .
دریافت لیست قیمت قفسه مواد شمیایی
مشتریان گرامی میتوانند جهت دریافت لیست قیمت مواد شیمیایی بر روی لینک فوق کلیک نمایند و یا از طریق تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایند تا در اولین فرصت لیست قیمت به روز برایتان فکس گردد.

سفارش از طریق واتساپ