خرید دی متیل فرم آمید | بهترین قیمت |صنایع شیمیایی آپادانا
صنایع شیمیایی آپادانا
دارای گواهینامه iso9001

خرید دی متیل فرم آمید:
برای خرید دی متیل فرم امید می بایست از مراکز معتبر و با سابقه کشور خرید کنید. شرکت آپادانا شیمی یکی از مراکز معتبر کشور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه توزیع و پخش مواد شیمیایی درجه یک می باشد که آمادگی خود را جهت فروش و عرضه دی متیل فرمامید اعلام می کند. هم اکنون انبارهای این شرکت آماده ارسال دی متیل فرمامید به سراسر کشور می باشد.
خرید دی متیل فرم آمید
 فروش دی متیل فرم آمید:
دی متیل فرم آمید به عنوان یک ماده مهم شیمیایی در بسیاری از صنایع کاربرد دارد و باید از بالاترین کیفیت برخوردار باشد . صنایع شیمیایی آپادانا یکی از بزرگترین تامین کنندگان این ماده شیمیایی در سراسر کشور میباشد . جهت ثبت سفارش با ما تماس حاصل فرمایید .
مشخصات فیزیکی دی متیل فرم آمید:
نام ماده شیمیایی دی متیل فرم امید
نام دیگر محصول دی ام اف DMF
حالت فیزیکی  مایعی بی رنگ و متمایل به زرد کم رنگ
رنگ   بی رنگ تا زرد روشن
فرمول شیمیایی C۳H۷NO
نقطه اشتعال 136 درجه فارنهایت
نقطه جوش دی متیل فرم آمید 300 تا  313 درجه فارنهایت در 760 میلی متر جیوه
نقطه ذوب ۹۶٫۷ – درجه سلسیوس (۱۴۲٫۱ – درجه فارنهایت، ۱۷۶٫۵ کلوین)
نقطه جوش ۳۹٫۶ درجه سلسیوس (۱۰۳ درجه فارنهایت، ۳۱۳ کلوین)
قیمت دی متیل فرمامید تماس حاصل فرمایید
بسته بندی بشکه
وزن هر بشکه  190 کیلوگرم
 
 ساختار دی متیل فرمامید
دی متیل فرم آمید چیست؟
دی متیل فرمامید از جمله ترکیبات ارگانیک محسوب می شود که کاربردهای بسیار فراوانی در صنایع گوناگون دارد. این ترکیب آلی یکی از پرکاربرد ترین حلال ها در صنعت و آزمایشگاه محسوب می‌ شود که به عنوان مواد اولیه برای تولید بسیاری از محصولات شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.این محصول شیمیایی با نام های دیگری همچون دی متیل فرم آمید، فرم دی متیل آمید و دی متیل متان آمید نیز مشهور است. همچنین به اختصار با نماد DMF  نیز شناخته شده است.دی متیل فرمامید Dimethyl formamide از کنار هم قرار گرفتن و ترکیب بین سه عدد عنصر کربن با نماد شیمیایی C، ۷ عدد عنصر هیدروژن با نماد شیمیایی H، یک عدد عنصر نیتروژن با نماد شیمیایی N و یک عدد عنصر اکسیژن با نماد شیمیایی O تشکیل می شود و فرمول شیمیایی آن به صورت C3H7NO می باشد.
ساختار دی متیل فرم آمید
ویژگی ها مشخصات و شکل ظاهری دی متیل فرمامید:
دی متیل فرمامید به صورت مایعی شفاف بدون هیچگونه رنگی یافت می شود. این محصول شیمیایی بدون بوده و با درصد خلوص ۹۹٪ در اختیار مصرف کنندگان قرار دارد. در برخی از موارد این ترکیب شیمیایی دارای بوی زننده می باشد که این امر به علت وجود برخی از ناخالصی ها در ساختار این ترکیب شیمیایی می باشد.DMF در دمایی معادل ۱۵۰ درجه سانتی گراد به نقطه جوش خود می ‌رسد و در دمای معادل -۶۰ درجه سانتی گراد به نقطه انجماد خود می ‌رسد.این محصول شیمیایی حلالیت بسیار خوبی در آب و همچنین اکثر مایع های آلی دارد. در واقع پس از حل شدن دی متیل فرمامید، محلولی یک دست تولید می شود. به همین علت DMF را حلالی ایده آل برای بسیاری از واکنش های شیمیایی می دانند.
قیمت دی متیل فرمامید:
دی متیل فرمامید به دلیل خواص و ویژگی های منحصر به فردی که دارد کاربردهای گسترده ای در صنعت نیز دارد. به همین علت بازار خرید و فروش بسیار بزرگی به خود اختصاص داده است. قیمت این محصول شیمیایی با توجه به نوع گرید مصرفی آن، وزن محصول درخواستی، نوع دسته بندی، کیفیت و… بسیار متفاوت است.جهت استعلام قیمت روز دی متیل فرم آمید با ما تماس حاصل فرمایید.
شرایط نگهداری از دی متیل فرمامید (DMF):
‏دی متیل فرمامید ماده ای به شدت واکنش پذیر است و می‌ تواند به سرعت با اسید سولفوریک و اسید نیتریک وارد واکنش شود. این واکنش به شدت گرماده بوده و در برخی از موارد منجر به انفجار می شود. به همین علت می بایست این ترکیب شیمیایی به دور از هرگونه ماده اسیدی و یا بازی قرار می گیرد تا از بروز خطرات جلوگیری شود.به طور کلی اگر از خریداران و مصرف کنندگان این محصول هستید این محصول شیمیایی می‌ بایست در محیطی با تهویه مناسب، به دور از هرگونه منبع گرما قرار گیرد.
خطرات دی متیل فرمامید صنعتی :
دی متیل فرم آمید از جمله ترکیبات شیمیایی سمی محسوب می شود. به همین علت تمامی افرادی که با این ترکیب شیمیایی در ارتباط هستند، می ‌بایست از لباس و دستکش های محافظ استفاده کنند. چرا که در صورت تماس این محصول شیمیایی با پوست انسان می تواند باعث سوختگی پوست شود. به علاوه استفاده از عینک محافظ و ماسک به افرادی که به صورت مکرر در مجاورت این ماده قرار دارند، توصیه می شود.
 کاربردهای دی متیل فرم آمید
کاربردهای دی متیل فرمامید:
از آنجایی که این ترکیب شیمیایی خواص و ویژگی های منحصر به فردی دارد، کاربردهای بسیار گسترده ‌ای در زمینه‌ های مختلف نیز دارد. در این قسمت سعی داریم شما را با برخی از کاربردهای این محصول شیمیایی آشنا کنیم تا هنگام خرید بهترین خرید را داشته باشید:
دی متیل فرمامید در صنعت داروسازی:
ازآنجایی که دی متیل فرمامید یک حلال ایده آل محسوب می شود. به همین علت محبوبیت بسیار زیادی در صنعت داروسازی دارد. از جمله داروهایی که با استفاده از این محصول شیمیایی تولید می شود، می توان به  کرتون و ویتامین B6 اشاره کرد.
دی متیل فرمامید در صنعت نساجی:
از این ماده شیمیایی در تولید انواع الیاف پوشاننده های سطح استفاده می ‌شود. همچنین در ریسندگی نخ نیز از دی متیل فرمامید استفاده می شود.
‏دی متیل فرم آمید در پتروشیمی:
پالیشگاه های گوناگون همواره آلاینده هایی تولید می کنند که برای محیط زیست و انسان ها بسیار مضر است. یکی از اصلی ترین آلاینده های SO2 می باشد که مقدار زیادی از آن تولید می شود.حال برای حذف و یا کم کردن این گاز در مسیر خروج گاز از دی متیل فرمامید استفاده می کنند. چرا که DMF این آلاینده مضر را در خود حل می کند و از ورود آن به محیط زیست جلوگیری می کنند.
دی متیل فرم آمید در  آزمایشگاه ها:
این حلال منحصر به فرد، به عنوان ماده اولیه و یا کاتالیزگر برای تولید بسیاری از واکنش های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال دی متیل فرمامید در واکنش تبدیل کربوکسیلیک اسید به اسید کلراید به عنوان یک کاتالیزگر حضور دارد.
کاربردی های دیگر DMF:
  • به عنوان حلال صنعتی(انواع حلال های صنعتی مثل تولوئن، متانول، پروپانون، زایلین و …)
  • الیاف پلیمری
  • پوشش های سطحی
  • به عنوان ماده اولیه در صنعت داروسازی
  • دی متیل فرمآمید در داروسازی
در مورد DMF بیشتر بدانید:
دی متیل فرم آمید (به انگلیسی : Dimethylformamide)، یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C۳H۷NO و جرم مولی 73.09 گرم بر مول است. که به شکل مایعی شفاف و بی بو ظاهر می‌شود. در حالی که نمونه‌های تخریب شده دی ام اف به صورت مایعی شفاف و با بوی شبیه ماهی مشاهده می‌شوند. زیرا، این ماده دارای ناخالصی از دی متیل آمین است. این ترکیب، با اسامی صنعتی دی متیل فرمامید، دی ام اف، N,N Dimethylformamide ،DMF و DMFA شهرت دارد. در ادامه به معرفی بیشتر این ماده، کاربرد، خطرات و خواص آن خواهیم پرداخت.N ،N-dimethylformamide عضوی از گروه فرمامیدها است که در آن هیدروژن آمینه جایگزین گروه متیلن می شود. این ماده، یک ترکیب آلی فرار و عضوی از فرم آمیدها است. که به عنوان یک حلال آپروتیک قطبی به کار برده می شود. دی متیل فرمامید به عنوان یک حلال صنعتی، در تولید الیاف، فیلم و پوشش سطح استفاده می شود. قرار گیری کوتاه مدت در معرض دی متیل فرم آمید باعث آسیب رساندن به کبد حیوانات و انسان ها می شود. و عوارض شدیدتر آن شامل شکم درد، حالت تهوع، استفراغ و زردی است. این ماده جزء دسته مواد سرطان زا تقسیم بندی نمی شود.
تولید و کشف دی متیل فرم آمید:
دی ام اف (DMF)، را اولین بار آلبرت ورلی در سال 1893 در فرانسه کشف کرد. وی، این ماده تجاری را از مخلوط دی متیل آمین هیدروژن کلراید و پتاسیم فرمات تولید کرده است. سایر روش های تولید دی متیل فرمآمید عبارتند از :
  • از ترکیب متیل فرمات و دی متیل آمین  یا از واکنش دی متیل آمین با مونوکسید کربن تشکیل می شود.
  • این ماده تجاری، را می‌توان از دی اکسید کربن فوق بحرانی با استفاده از کاتالیزورهای مبتنی بر روتنیم تولید کرد. البته، قابل ذکر است که این روش در حال حاضر غیر عملی می باشد.

فروش دی متیل فرم آمید

اقدامات کمک های اولیه در صورت مصرف و یا تماس با این ماده شیمیایی:
تماس چشمی : لنزها را از چشم خارج کنید. فورا حداقل به مدت 15 دقیقه چشم را با آب فراوان شست و شو دهید. و پلک ها را باز نگه دارید. از مراقبت های پزشکی استفاده کنید.
تماس پوستی : در صورت تماس، فوراً پوست را با آب فراوان بشویید. پوست تحریک شده را با نرم کننده بپوشانید. لباسها و کفشهای آلوده را دربیاورید. ممکن است از آب سرد استفاده شود. قبل از استفاده مجدد لباس را بشویید. قبل از استفاده دوباره از کفش ها آنها را کاملا تمییز کنید. از مراقبت های پزشکی استفاده کنید.
تماس جدی با پوست : با صابون ضد عفونی کننده بشویید. پوست آلوده را با کرم ضد باکتری بپوشانید. به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید.
استنشاق : در صورت استنشاق، فرد را به بیرون منتقل کنید. اگر نفس نمی کشید، تنفس مصنوعی بدهید. اگر تنفس دشوار است، اکسیژن بدهید. از مراقبت های پزشکی استفاده کنید.
استنشاق جدی : در اسرع وقت قربانی را به یک منطقه امن منتقل کنید. لباس های تنگ همچون یقه، کراوات، کمربند یا کمر بند را آزاد کنید. اگر نفس کشیدن مشکل است، از اکسیژن استفاده کنید. در صورت عدم تنفس، احیای دهان به دهان را انجام دهید. به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.
گوارشی : استفراغ ایجاد نکنید. مگر اینکه توسط پرسنل پزشکی به شما گفته شود. هر چیزی از طریق دهان به یک فرد بیهوش نخورانید. لباس های تنگ مانند یقه، کراوات، کمربند یا کمربند را شل کنید. اگر علائم ظاهر شدند مراقبت پزشکی بگیرید.
بلع جدی : موجود نیست.
روشهای ذخیره و نگهداری دی متیل فرم آمید:
دی ام اف را در یک منطقه جدا و مورد تایید ذخیره کنید. ظرف را در محلی خنک و با تهویه مناسب نگه داری کنید. اطمینان حاصل کنید که درب ظروف بسته باشد. اکیدا، از نگهداری موارد در نزدیکی تمام منابع احتراق احتمالی (جرقه یا شعله) خودداری کنید.
 پرسش های پرتکرار
قیمت حلال دی متیل فرمامید چقدر است ؟
جهت دریافت لیست قیمت به روز دی متیل فرم آمید لطفا با کارشناسان شرکت آپادانا شیمی تماس حاصل فرمایید.
دی ام اف یا DMF مخفف چیست ؟
DMF، مخفف دی متیل فرم آمید است.
دی ام اف سمی است ؟
DMF، از طریق پوست و استنشاق وارد بدن می شود. این ماده تجاری، یک سم قوی کبدی است. که ممکن است باعث درد شکم، یبوست، تهوع و استفراغ، سردرد و سرگیجه، ضعف، اضطراب، تپش قلب، مشکلات پوستی و برافروختگی صورت شود.
موارد استفاده دی متیل فرمامید چیست ؟
N ، N-Dimethylformamide، یک حلال مایع بی رنگ و بی بو است که در تولید الیاف اکریلیک، پلاستیک ها، آفت کش ها و چرم مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.
چرا DMF به عنوان حلال استفاده می شود ؟
دی ام اف به علت خواصی همچون ثابت بودن دی الکتریک بالا، ماهیت آپروتیک حلال، محدوده مایع گسترده و فرار کم به عنوان حلال استفاده می شود.
دی ام اف حلال سبز است ؟
دی متیل فرمامید، سبزتر از حلالهای اتر پراکسید مانند دی اتیل اتر است.
طریقه دفع زباله های حاصل از دی متیل فرمالدهید چگونه است ؟
ضایعات DMF باید مانند هر حلال آلی دیگر دفع شود. پسماندها باید در ظروف بسته بندی شده و دارای برچسب بسته در محفظه ای با تهویه مناسب نگهداری شوند.
DMF رطوبت را جذب می کند؟
هنگامی که DMF در معرض هوا ذخیره می شود، رطوبت را به آرامی جذب و دی متیل آمین را آزاد می کند.
نحوه جدا کردن آب از DMF چیست ؟
DMF در آب سرد یا سرد حل می شود. ابتدا مخلوط واکنش را با حلال آلی تصفیه کرده و سپس آب سرد اضافه کرده و در حین استخراج، اجازه دهید دو لایه به طور کامل با مقدار کافی از هم جدا شوند.
طریقه خشک کردن DMF چگونه است ؟
با استفاده از اکسید باریم می توان، دی ام اف را خشک کرد.
DMF قابل بازیافت است؟
دی ام اف، تا حد زیادی قابل بازیافت است. و فقط مقدار بسیار کمی از آن از زباله ها تولید می شود.
 عبارات مرتبط:

فروش عمده مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا بزرگترین عرضه کننده عمده انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع گوناگون با بهترین قیمت در سراسر کشور میباشد . جهت ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
مشاوره خرید مواد شیمیایی
مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید مواد شیمیایی مورد نیاز مجموعه تان از مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان صنایع شیمیایی آپادانا استفاده نمایند.کلیه روزهای کاری از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.
بهترین قیمت مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا عرضه کننده انواع مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت در سراسر کشور میباشد . قبل از خرید مواد شیمیایی حتما لیست قیمتهای ما را دریافت نمایید .
دریافت لیست قیمت قفسه مواد شمیایی
مشتریان گرامی میتوانند جهت دریافت لیست قیمت مواد شیمیایی بر روی لینک فوق کلیک نمایند و یا از طریق تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایند تا در اولین فرصت لیست قیمت به روز برایتان فکس گردد.

سفارش از طریق واتساپ