خرید متیل پارابن | بهترین قیمت |صنایع شیمیایی آپادانا
صنایع شیمیایی آپادانا
دارای گواهینامه iso9001

خرید متیل پارابن
جهت خرید انواع مواد شیمیایی در گرید های گوناگون با کارشناسان فروش آپادانا شیمی در ارتباط باشید. این شرکت با بیش از 15 سال سابقه شما را در خریدی مطمئن همراهی خواهد نمود.
خرید متیل پارابن
فروش متیل پارابن
فروش محصولات شیمیایی با خلوص بالا درآپادانا شیمی تنها با یک تماس میسر خواهد بود و ارسال آن در سریع ترین زمان ممکن انجام میگردد.
متیل پارابن چیست؟
متیل پارابن Methyl paraben نپاژن نیز نامیده می شود. یک ماده نگهدارنده با فرمول شیمیایی CH۳(C۶H۴(OH)COO) است. به دلیل داشتن خواص ضد قارچی در بسیاری از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده یک استر 4-هیدروکسی بنزوات است که از تراکم رسمی گروه کربوکسی اسید 4-هیدروکسی بنزوئیک با متانول حاصل می شود.این ماده از رایج ترین ماده های نگهدارنده ضد میکروبی در لوازم آرایشی است. به طور طبیعی در چندین میوه به خصوص در زغال اخته وجود دارد. این ماده به عنوان یک متابولیت گیاه، یک ماده نگهدارنده مواد غذایی ضد میکروبی، یک عامل محافظت از نورون و یک عامل ضد قارچ نقش دارد.
 
ساختار مولکوکی متیل پارابن
ساختار متیل پارابن
ساختار متیل پارابنمتیل پارابن چیست؟
 در واقع این ماده نوعی پارابن است. برای افزایش ماندگاری محصولات به فرمولاسیون آنها اضافه می شود. این ماده برای از بین بردن قارچ ها و باکتری های خطرناک در مواد غذایی و محصولات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از محصولات حاوی این ماده همچنین در ترکیبات خود حاوی یک یا دو نوع پارابن دیگر هستند. استفاده از این ماده بسیار رایج است.مواد غذایی و محصولات مختلف معمولا حاوی بیش از یک ماده نگهدارنده هستند. به علت قیمت خرید و فروش متیل پارابن خوراکی، اغلب در ترکیب با انواع دیگر نگهدارنده ها مورد استفاده قرار می گیرند. تا در برابر طیف گسترده تری از میکرو ارگانیسم از این محصولات محافظت کنند.
کاربرد متیل پارابن
کاربردهای متیل پارابن:
 •  آرایشی.
 • محصولات اصلاح.
 • محصولات مراقبت از مو.
 • مرطوب کننده ها.
 • برخی از دئودورانت ها.
 • آنها همچنین در تعدادی از غذاهای فرآوری شده و داروها استفاده می شوند.
اگر کنجکاو هستید که آیا محصولی این ماده است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید. FDA ایجاب می کند که همه تولید کنندگان متیل پارابن ها و سایر پارابن ها را به عنوان مواد تشکیل دهنده ذکر کنند. اگر این کار را انجام دادید، مراقب نام های جایگزین آن باشید.
 این شامل:
 4-hydroxy methyl ester benzoic acid
 methyl 4-hydroxybenzoate
 خواص متیل پارابن
 متیل پارابن، استر ۴- هیدروکسی بنزوات است. از اتصال و تراکم گروه کربوکسی متعلق به اسید ۴-هیدروکسی بنزوئیک با متانول حاصل می شود. این ماده رایج ترین ماده نگهدارنده ضد میکروبی در لوازم آرایشی است. به طور طبیعی در برخی میوه ها خصوصاً در زغال اخته، تمشک و همچنین در فرمون حشرات و گیاه شاهی وجود دارد. پودری سفید رنگ با بوی ضعیف است. در PH 3 تا ۸ فعال و پایدار است.در مرطوب‌ کننده‌های پوست، شامپو، سایه ‌چشم، کرم‌های ضد آفتاب، محصولات مراقبت از مو، لوسیون ها، محصولات اصلاح صورت و بدن مورد استفاده است. همچنین از متیل پارابن در خمیر دندان نیز مورد استفاده می شود. به عنوان متابولیت گیاهی، نگهدارنده مواد غذایی ضد میکروبی، ماده محافظت کننده سیستم عصبی و ضد قارچ مورد استفاده قرار می گیرد.این ماده در مشروبات الکلی و نوشیدنی ها به عنوان عامل آنتی باکتریال ، نگهدارنده و طعم دهنده استفاده می شود. به راحتی از طریق دستگاه گوارش و پوست جذب بدن می شود. به پارا هیدروکسی بنزوئیک اسید هیدرولیز می شود. بدون تجمع در بدن به سرعت از طریق ادرار دفع می شود.بنابراین مصرف خوراکی این ماده برای انسان ها و حیوانات غیر سمی است. این ماده به سرعت توسط باکتری‌های موجود در خاک متابولیزه می شود. به طور کامل زیست تخریب پذیر است.
 فارماکولوژی و بیوشیمی متیل پارابن
 پارابن ها از طریق خوراکی به سرعت جذب، متابولیزه و دفع می شوند. واکنشهای متابولیکی و تبدیل آنها در پستانداران با طول زنجیره استر، گونه های جانوری، مسیر تجویز و مقدار آزمایش متفاوت است. به نظر می رسد متابولیسم پارابن ها در انسان بیشترین ارتباط را با سگ ها داشته باشد. به نظر می رسد با افزایش وزن مولکولی استر، میزان دفع متابولیت کاهش می یابد.بعد از تزریق وریدی این ماده به سگ، متیل پارابن غیرهیدرولیز شده در مغز، طحال و پانکراس پیدا می شود. در کبد، کلیه و عضله، بلافاصله به اسید هیدروکسی بنزوئیک هیدرولیز می شود. شش ساعت پس از تجویز خوراکی 1.0 گرم از این ماده به سگها، اوج غلظت پلاسمایی آزاد و کل (630 و 867 ug / cu) سانتی متر) رسیده است. پس از 48 ساعت، اکثریت قریب به اتفاق حذف شدند.دفع و متابولیسم متیل پرابن در 6 نوزاد نارس، پس از دریافت چندین دوز از فرمول جنتامایسین حاوی مواد نگهدارنده پارابن، کنترل شد. بهبود پارابن از ادرار به طور متوسط 82.6٪ است. دفع ادرار از 13.2 تا 88.1 درصد بود.
متیل پارابن
حلالیت متیل پارابن
 با استفاده از داوطلبان انسانی سطح متیل پارابن در لایه شاخی اندازه گیری شد. امولسیون های آرایشی حاوی 0.15 ، 0.25 ، و 0.5٪ (وزنی / وزنی) متیل پارابن یک بار به بازو (42 سانتی متر مربع) از یک ماده بر روی یک مرد و یک زن اعمال شد. در 1، 2، 5 و 12 ساعت پس از استفاده، یک منطقه کوچک با استفاده از پنبه مرطوب از امولسیون تمیز شد.
این ماده با استفاده از یک استوانه شیشه ای (3.1 سانتی متر مربع) با 0.5 میلی لیتر اتانول به مدت 25 دقیقه استخراج شد. غلظت متیل پارابن در حلال اتانول با استفاده از HPLC (برای مدت زمان 1 ، 2 و 5 ساعت) و GC / MS برای سایر درمان ها تعیین شد. متیل پارابن 1 تا 2 ساعت پس از استفاده به اوج خود رسید و پس از 12 ساعت به حالت اولیه بازگشت.در مطالعه دیگری بر روی بزرگسالان سالم ژاپنی (یک مرد، یازده زن) موادی حاوی فروش متیل پارابن (غلظت ذکر نشده) دو بار در روز به مدت 1 ماه استفاده کردند. غلظت این ماده در لایه شاخی به روش فوق با استفاده از GC / MS قبل از اولین کاربرد، در 1، 2، 3 و 4 هفته و 2 روز پس از قطع تعیین شد. برنامه های تکراری منجر به افزایش غلظت متیل پارابن شد. پس از 2 روز، متیل پرابن به سطح قبل از استفاده، بازگشت.
عوارض متیل پارابن
 متیل پارابن در بدن جمع نمی شود. در حقیقت، بدن خیلی سریع مواد شیمیایی را بیرون می کشد. با وجود این، بسیاری از مصرف کنندگان نگران ایمنی متیل پارابن هستند. با توجه به ارتباط ادعا شده با خطر بیماری ها خطرناک، این نگرانی ها افزایش یافته است. FDA و سایر محققان در حال انجام مطالعاتی برای بررسی ایمنی متیل پارابن هستند.تاکنون هیچ مدرک قطعی وجود نداشته است، اگرچه مواردی از افراد بوده است که واکنش منفی داشته اند. در حالی که FDA در حال بررسی این مطالعات است. آنها هنوز چیزی پیدا نکرده اند که نشان دهد پارابن ها برای استفاده در لوازم آرایشی، غذایی یا داروها ناامن هستند. بنابراین خرید و فروش متیل پارابن بلامانع است.گروه کاری محیط زیست (EWG) متیل پارابن را به عنوان یک خطر کم سلامتی تا متوسط ذکر کرده است. با این حال، خطر فقط در رابطه با واکنش های آلرژیک یا استفاده از محصول بیش از حد توصیه شده است. EWG خطر متیل پارابن در ایجاد سرطان و سمیت تولید مثلی را صفر درصد ذکر کرده است.مراکز کنترل بیماری (CDC) ادرار بیش از 2548 شرکت کننده را در یک نظرسنجی بین سال های 2005 تا 2006 آزمایش کردند. محققان CDC دریافتند که اکثر شرکت کنندگان مقداری متیل پارابن در ادرار خود دارند. آنها همچنین دریافتند که وجود ماده شیمیایی به خودی خود مشکلی را نشان نمی دهد. در حالی که هنوز مطالعات در حال انجام است، در حال حاضر هیچ پیشگیری رسمی در مورد استفاده از محصولات با متیل پرابن وجود ندارد.
متیل پارابن برای پوست ضرر دارد؟
 تعدادی از مطالعات نشان می دهد که متیل پرابن ممکن است باعث آسیب پوست شود. برای ارزیابی این خطر مطالعات بیشتری لازم است. یک مطالعه سم شناسی پوست تحت درمان با این ماده را هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید آزمایش کرد.محققان در مطالعه خود از سلول های پوستی استفاده کردند. سلولها هنگام قرار گرفتن در معرض سطح کم نور خورشید واکنش منفی نشان دادند و هیچ واکنش منفی نشان ندادند. با این حال، هنگامی که پوست در معرض افزایش سطح آفتاب قرار گرفت، برخی اثرات وجود داشت. این شامل مرگ سریعتر سلول و تولید اکسید نیتریک است.این نشان می دهد که در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب، ممکن است در اثر استفاده از محصولات متیل پارابن آسیب پوستی ایجاد شود. یک مطالعه مشابه نشان داد که آسیب پوست در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید هنگام استفاده از محصولی حاوی متیل پارابن ممکن است منجر به بیماری های پیچیده تری شود.این امر ممکن است به دلیل آسیب اکسیداتیو DNA باشد. لازم به ذکر است که هیچ یک از این مطالعات شواهد کافی برای FDA برای مضر دانستن متیل پارابن هنگام استفاده در محصولات طبق دستورالعمل ارائه نکرده است. با این حال، عوارض جانبی دیگری نیز ممکن است.
کاربرد متیل پارابن در داروسازی
متیل پارابن دارویی
 در رابطه با ایمنی این ماده، موارد ضد و نقیضی وجود دارد. محققان در حال بررسی این هستند که آیا استفاده از فروش متیل پارابن و سایر پارابن ها بی خطر است یا نه. در این زمان ، هیچ مدرک قطعی وجود ندارد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) همچنان اجازه فروش متیل پارابن در محصولات مختلف را می دهد.FDA آن را ماده ای ایمن برای کاربرد در محصولات مراقبت شخصی و مواد غذایی در نظر می گیرد. برای افراد با پوست نرمال نیز این ماده غیرتحریک کننده و غیر حساسیت زا است. ولی مطالعات مختلف نشان داده است که مصرف محصولات حاوی متیل پارابن بر روی پوست ممکن است با UVB واکنش دهد.منجر به تسریع روند پیری پوست و آسیب DNA شود. به نظر می رسد تأثیرات مستقیم متیل پارابن (و سایر پارابن ها) بر بدن انسان مربوط به سیستم غدد درون ریز باشد. آنها هورمون‌های بدن را تنظیم می کنند. برای حفظ سلامتی حائز اهمیت هستند. خطر بالقوه این ماده این است که می تواند بر سیستم غدد درون ریز و در نتیجه هورمون‌های بدن تأثیر بگذارد.بنابراین می تواند متابولیسم و سایر عملکردهای بدن را تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر این، تصور می شود این ماده تا حدی عملکرد هورمون استروژن را تقلید می کند. بنابراین می تواند عملکرد طبیعی بدن را مختل کند.مطالعات در مورد سمیت این ماده در حیوانات نشان می دهد که مصرف و فروش متیل پارابن به صورت خوراکی و تزریقی کاملا غیر سمی است. در هیچ مطالعه ای تاکنون اثرات موتاژن این ماده مشاهده نشده است.
حساسیت به متیل پارابن
 برخی افراد آلرژی به این ماده را گزارش کرده اند. به عنوان مثال درماتیت تماسی وقتی رخ می دهد که پوست نسبت به چیزی که با آن تماس دارد واکنش آلرژیک نشان دهد. درماتیت معمولاً به صورت جوش ایجاد می شود که خود به خود برطرف می شود.
درماتیت تماسی می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • خارش.
 • برجستگی و تاول.
 • پوست خشک و پوسته پوسته شده.
 • تورم، حساسیت یا سوزش.
 اگر درماتیت در نزدیکی چشم ایجاد شود، ممکن است قرمزی یا تورم پلک ها را تجربه کنید. حساسیت های دیگری نیز می تواند در صورت تماس محصولات با پوست آسیب دیده ایجاد شود. برخی از گزارشات مربوط به آلرژی هنگام خوردن پارابن ها گزارش شده است، اما هنوز در مورد این تحقیقات به طور گسترده تحقیق نشده است. آلرژی های تهدید کننده زندگی مانند آنافیلاکسی گزارش نشده است.
FDA در حال بررسی این است که آیا این ماده هنگام استفاده در مواد آرایشی باید بی خطر تلقی شود. آیا متیل پارابن می تواند منجر به سرطان پستان یا سایر مشکلات سلامتی شود. آنها در حال حاضر به دنبال پاسخ به سوالاتی مانند: 
 • آیا استفاده و فروش متیل پارابن به عنوان مواد نگهدارنده بی خطر است؟
 • آیا مطالعاتی که مضر بودن پارابن ها را نشان می دهد، به تأثیرات واقعی تبدیل می شود؟
 • تفاوت های بهداشتی در انواع مختلف پارابن ها از جمله متیل پارابن چیست؟
 
تحقیقات فعلی نشان می دهد که Methyl paraben و محصولات حاوی آن بی خطر هستند.اگرچه اگر بخواهید همیشه می توانید محصولات فاقد آنها را انتخاب کنید.
فروش متیل پارابن:
فروش متیل پارابن و پروپیل پارابن در بسته بندی کیسه های 25 کیلوگرمی می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش آپادانا شیمی تماس حاصل فرمایید.
 فروش متیل پارابن
نوسانات قیمت متیل پارابن
کاربرد آن در محصولات غذایی، دارویی و آرایشی سبب شده است تا استفاده از آن در بازار روندی صعودی باشد. با این حال بحث هایی پیرامون نقش این ماده در تحرکات پوستی و سرطان سینه در زنان مواردی هستند که در صورت اثبات می توانند مانعی برای رشد این محصول به شمار آیند.
 
خلاصه مطلب:
پارابن ها (شامل متیل پارابن) مواد نگهدارنده ای هستند که در صدها محصول زیبایی در سراسر جهان یافت می شوند. ممکن است این ماده با نام های 4-هیدروکسی متیل استر بنزوئیک اسید و متیل 4-هیدروکسی بنزوات نیز در محصولات وجود داشته باشد.نگهدارنده های آرایشی موسوم به پارابن سال هاست که به دلیل ارتباط احتمالی با برخی بیماری ها تحت بررسی دقیق قرار گرفته اند. با این حال سازمان غذا و دارو این ماده را ایمن شناخته است و هنوز نتوانسته است دلایلی بر مضر بودن و منع استفاده از آن در محصولات پیدا کندماده ی فوق یکی از رایج ترین پارابن ها است. این ماده همچنین می تواند به طور طبیعی در برخی میوه ها یافت شود و ممکن است به عنوان نگهدارنده غذا یا نگهدارنده ضد قارچ محصولات ارایشی استفاده شود.
مزایای اصلی متیل پارابن:
 • از رشد قارچ جلوگیری می کند، مواد تشکیل دهنده را حفظ می کند، فرمول های ضد باکتری ایجاد می کند.
 • چند بار می توانید از آن استفاده کنید: این ماده در بسیاری از محصولات روز و شب یافت می شود. به این ترتیب، می توان آن را چندین بار در روز استفاده کرد.
 • این ماده به طور کلی سازگاری مناسبی با سایر مواد شیمیایی دارد و استفاده از آن با تمام مواد تشکیل دهنده بی خطر است.
کاربرد متیل پارابن
این ترکیب معمولاً به عنوان نگهدارنده در محصولات آرایشی و بهداشتی مختلف استفاده می شود. در اینجا برخی از کاربردهای اصلی آن آورده شده است:
 
 • نگهدارنده: این ماده در درجه اول به عنوان نگهدارنده در لوازم آرایشی، محصولات مراقبت از پوست، محصولات مراقبت از مو و برخی از داروها استفاده می شود. با مهار رشد باکتری ها، مخمرها و کپک ها به افزایش عمر مفید این محصولات کمک می کند.
 • جلوگیری از آلودگی میکروبی: این ماده در جلوگیری از آلودگی میکروبی در محصولات مبتنی بر آب مانند لوسیون ها، کرم ها، شامپوها و لوازم آرایشی مایع موثر است.
 • حفظ کیفیت محصول: متیل پارابن با جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها به حفظ کیفیت، کارایی و ایمنی محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت شخصی در طول زمان کمک می کند.
 • افزایش عمر مفید: این ماده می تواند عمر مفید محصولات را افزایش دهد، که به ویژه برای محصولاتی که ممکن است برای مدت طولانی قبل از استفاده نگهداری شوند، مهم است.
 • بهبود پایداری فرمولاسیون: در برخی از فرمولاسیون ها، به ویژه آنهایی که حاوی آب هستند، این ماده می تواند با جلوگیری از فساد ناشی از رشد میکروبی، به پایداری محصول کمک کند.

اکثر محصولات آرایشی دارای پارابن های متعدد هستند. چهار پارابن رایج عبارتند از:

 • متیل پارابن
 • اتیل پارابن
 • پروپیل پارابن
 • بوتیل پارابن
چرا از نپاژن استفاده می شود؟
 • دارای نقش ضد قارچی است
 • نقش نگهدارنده مواد غذایی ضد میکروبی دارد
 • دارای نقش محافظت کننده عصبی است
 • دارای نقش متابولیت گیاهی است
آیا نپاژن ایمن است؟
این ماده یک ماده نگهدارنده مصنوعی است که معمولا در لوازم آرایشی، محصولات مراقبت شخصی و برخی از داروها استفاده می شود. زمانی که این ماده در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی در محدوده مجاز استفاده می شود،  ایمن در نظر گرفته خواهد شد.با این حال، مطالعات و بحث هایی در مورد فعالیت استروژنی بالقوه پارابن ها، از جمله متیل پارابن، انجام شده است. این بدان معنی است که پارابن ها می توانند به طور ضعیفی استروژن، یک هورمون طبیعی در بدن را تقلید کنند. فعالیت استروژنی نگرانی هایی را ایجاد کرده است زیرا با مشکلات سلامتی مرتبط با هورمون مرتبط است.
 
جهت خرید عمده و جزئی متیل پارابن با ما تماس حاصل فرمایید .

فروش عمده مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا بزرگترین عرضه کننده عمده انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع گوناگون با بهترین قیمت در سراسر کشور میباشد . جهت ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
مشاوره خرید مواد شیمیایی
مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید مواد شیمیایی مورد نیاز مجموعه تان از مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان صنایع شیمیایی آپادانا استفاده نمایند.کلیه روزهای کاری از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.
بهترین قیمت مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا عرضه کننده انواع مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت در سراسر کشور میباشد . قبل از خرید مواد شیمیایی حتما لیست قیمتهای ما را دریافت نمایید .
دریافت لیست قیمت قفسه مواد شمیایی
مشتریان گرامی میتوانند جهت دریافت لیست قیمت مواد شیمیایی بر روی لینک فوق کلیک نمایند و یا از طریق تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایند تا در اولین فرصت لیست قیمت به روز برایتان فکس گردد.

سفارش از طریق واتساپ