خرید گلیسرول مونو استئارات | بهترین قیمت |صنایع شیمیایی آپادانا
صنایع شیمیایی آپادانا
دارای گواهینامه iso9001


خرید گلیسرول مونواستئارات GMS: 

Glycerol monostearate (گلیسیرین مونو استئارات GMS) یک افزودنی مهم در بسیاری از صنایع بوده که با GMS نیز شناخته می شود. گلیسیرین مونو استئارات یک ماده سفید، بی بو، شیرین و پودی است که به عنوان جاذب رطوبت عمل می کند. این ماده به طور طبیعی در بدن وجود داشته و توسط لیپاز پانکراس تولید می شود و به عنوان تجزیه چربی ها عمل می کند. جهت خرید GMS میتوانید با کارشناسان آپادانا شیمی تماس حاصل فرمایید .

گلیسرول مونو استئارات

مشخصات ماده

نام ماده شیمیایی گلیسرول مونو استئارات
نام انگلیسی ماده شیمیایی Glycerol monostearate
نام های تجاری جی ام اس ، GMS
انواع ماده شیمیایی نوع 40 بیشتر برای کاربردهای آرایشی استفاده می شود و نوع 90 برای کاربرد های غذایی کاربرد دارد.
فرمول شیمیایی C21H42O4
دانسیته 1.03 g/cm3
نقطه ذوب (Mix) 57–65 °C (135–149 °F)                        (1-) 81 °C (178 °F)               (2-) 73–74 °C (163–165 °F)
ظاهر جامد سفید
حلالیت نامحلول در آب و حلال های دیگر

 

کاربرد گلیسیرین مونو استئارات
گلیسیرین مونو استئارات یک ماده شیمیایی آلی بوده که در مواد بسیار زیادی کاربرد دارد. این ماده به عنوان یک امولسیون کننده، ضخیم کننده، نگهدارنده و آنتی کیک عمل می کند. امولسیون کننده در موارد مختلفی همچون حلال ها، روغن ها و موم ها کاربرد دارد. سایر موارد کاربرد گلیسیرین مونو استئارات به شرح زیر هستند:
خرید GMS:
این ماده که امولسیفایر مهمی در صنعت آرایشی و غذایی است را می توانید از آپادانا شیمی تهیه کنید.
فروش گلیسرول مونو استئارات:
خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی بالخص فروش گلیسرول مونو استئارات در صنایع شیمیایی آپادانا با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت انجام می شود. برای ثبت سفارش با شماره های موجود در وبسایتآپادانا شیمیتماس حاصل فرمایید.
قیمت گلیسرول مونو استئارات :
این ماده وارداتی کشور چین است و در دو نوع ۴۰ و ۹۰ موجود می باشد.به جهت نوسانات بازار استعلام قیمت گلیسرول مونو استئارات فقط تلفنی امکانپذیر میباشد.
گلیسرول مونو استئارات چیست
گلیسرول مونو استئارات یا GMS چیست ؟
از لحاظ شیمیایی، این ماده از استرهای گلیسرول استئاریک اسید تشکیل شده و یک امولسیفایر مهم در صنایع بهداشتی و غذایی است.
خواص و ویژگی های گلیسیرین مونو استئارات
برای اینکه بتوانید به بهترین نحو این ماده را به کار بگیرید باید از ویژگی های آن اطلاع پیدا کنید. مهم ترین خواص و ویژگی های گلیسیرین مونو استئارات عبارتند از:
 • فاقد رنگ
 • بی بو
 • حلالیت کم در حلال های دیگر
 • در مواد شیمیایی و حضور گرما خاصیت جاذب رطوبتی خود را از دست می دهد.
چگونه این ماده را در آب حل کنیم؟
جی ام اس در آب نامحلول است اما در روغن و یا اتانول حل می شود. شما می توانید 1 پارت از این ماده را در 5 پارت چربی و یا روغن حل نمایید. همچنین برخی از مصرف کنندگان از این ماده همراه با لسیتین استفاده  می کنند.لسیتین سویا حلالیت GMS را افزایش می دهد. فواید:
آب موجود در مارگارین پس از بسته بندی و ذخیره سازی تمایل به “تجمع” دارد. GMS این آب را امولسیون کرده و در چربی مارگارین تثبیت می کند.
به دلیل امولسیون همگن، GMS به عنوان عامل ضد پاشش در طول عملیات سرخ کردن نیز عمل می کند.
سنتز طبیعی و مصنوعی گلیسرول مونو استئارات
سنتز طبیعی و مصنوعی گلیسرول مونو استئارات
تولید گلیسرول مونو استئارات:
برای تولید مونوگلیسیرید ها با بازدهی بالا در دمای پایین، ایجاد یک محیط همگن در محیط واکنش ضروری است. از این رو استفاده از ترکیب چند حلال توسط محققان زیادی پیشنهاد داده شد. روش های ارائه شده شامل استفاده از پیریدین، 1،4-دیوکسان، کلروفرم ، فنل ، کرسول، و دی متیل فرمامید و غیره به عنوان حلال ها در حضور کاتالیزور اسیدی یا قلیایی است.این حلال ها سمی هستند و علاوه بر این، استفاده از کاتالیزور نیاز به مرحله خنثی سازی دارد. از این رو بهتر است واکنش را در یک حلال انجام دهید که یک فضای همگن را ایجاد می کند و در عین حال بسیار می توان از منوگلسرید حاصل در آماده سازی مواد غذایی استفاده کنید.گلیسرول مونواستئارات به طور طبیعی در بدن به عنوان یک محصول از تجزیه چربی های لیپاز پانکراس به طور طبیعی تولید می شود. این ماده در مقادیر بسیار اندک در برخی روغن های گیاهی وجود دارد.
کاربرد گلیسرول مونو استئارات
کاربردها و خواص گلیسرول مونو استئارات:
GMS یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای مختلف در صنایع است. که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا خواهید شد:
محصولات آرایشی و بهداشتی:
امولسیفایر و ضخیم کننده: GMS یک عنصر رایج در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی مانند لوسیون ها، کرم ها و نرم کننده های مو است. به ایجاد امولسیون های پایدار کمک می کند و بافت مطلوبی را برای محصول فراهم می کند.
مرطوب کننده پوست: GMS می تواند به عنوان یک مرطوب کننده پوست عمل کند و به حفظ رطوبت پوست کمک کند.
مراقبت از مو: در محصولات مراقبت از مو، GMS برای بهبود بافت شامپوها، نرم کننده ها و محصولات حالت دهنده استفاده می شود.
کاربرد GMS در داروها:
قرص بایندر: در فرمولاسیون های دارویی، GMS می تواند به عنوان چسب قرص عمل کند و به نگه داشتن مواد فعال در فرم های جامد کمک کند.
کرم های موضعی: GMS در برخی دارویی موضعی برای افزایش قوام و سهولت کاربرد استفاده می شود.
کاربرد گلیسرول مونو استئارات در صنعت پلاستیک:
نرم کننده: در صنعت پلاستیک، GMS را می توان به عنوان یک نرم کننده در تولید مواد پلاستیکی استفاده کرد که به بهبود انعطاف پذیری و کاهش شکنندگی کمک می کند.
صنعت نساجی:
GMS در اندازه‌بندی پارچه textile sizing برای بهبود ویژگی‌های جابجایی و بافندگی پارچه‌ها استفاده می‌شود.
کاربردهای صنعتی:
این ماده را می توان در برخی روان کننده ها و گریس ها یافت تا خاصیت روان کنندگی و کاهش اصطحکاک را فراهم کند.
کاربرد در کره بادام زمینی:
امولسیون سازی و جلوگیری از جداسازی روغن: GMS به ترکیب و تثبیت اجزای روغن و آب در کره بادام زمینی کمک می کند. کره بادام زمینی یک امولسیون روغن در آب است، به این معنی که از روغن (روغن موجود در بادام زمینی) معلق در آب تشکیل شده است. GMS به جلوگیری از جدا شدن و نشستن روغن در بالای محصول کمک می کند.
بهبود بافت: GMS می تواند نرمی و کرمی بودن کره بادام زمینی را افزایش دهد. این به ایجاد بافتی یکنواخت در محصول کمک می کند و پخش آن را آسان تر می کند.
پایداری: GMS به حفظ ثبات و قوام کره بادام زمینی در طول زمان کمک می کند، که برای ماندگاری و رضایت مصرف کننده مهم است.
انواع قند یا چربی کاهش یافته: در نسخه های کم چرب یا کم قند کره بادام زمینی، که ممکن است برخی از چربی ها یا قندهای طبیعی جایگزین شوند، GMS می تواند به حفظ بافت مطلوب کمک کند.
توجه به این نکته مهم است که استفاده از GMS در کره بادام زمینی جهانی نیست. مارک ها و انواع مختلف کره بادام زمینی ممکن است فرمولاسیون های متفاوتی داشته باشند و برخی ممکن است از امولسیفایرها یا تثبیت کننده های جایگزین استفاده کنند. علاوه بر این، برخی از مصرف کنندگان ممکن است ترجیحات غذایی یا آلرژی های خاصی داشته باشند که آنها را به انتخاب کره بادام زمینی بدون مواد افزودنی خاص از جمله GMS سوق دهد.
 گلیسرول مونواستئارات در تولید مواد غذایی:
امولسیفایر: GMS به طور گسترده ای به عنوان یک امولسیفایر در محصولات غذایی استفاده می شود. این ماده به ترکیب و تثبیت روغن و مواد مبتنی بر آب کمک می کند و از جدا شدن آنها جلوگیری می نماید. مواد غذایی که از این ماده استفاده می کنند عبارتند از سس های سالاد، مارگارین و بستنی
اصلاح کننده بافت: GMS می تواند بافت  بسیاری از مواد غذایی را بهبود بخشد. در محصولات پخته شده، قنادی و لبنیات برای تقویت کرم و کاهش تبلور استفاده می شود.
عامل هم زدن: در تاپینگ ها و خامه های زده شده، GMS به ایجاد کف های پایدار کمک می کند و قوام محصول نهایی را بهبود می بخشد.
بهبود دهنده کیک و نان: GMS می تواند به عنوان یک حالت دهنده خمیر در فرمولاسیون نان و کیک عمل کند و منجر به محصولات نرم تر و مرطوب تر با ماندگاری طولانی شود.
عامل رهاسازی: GMS به عنوان عامل رهاسازی در پخت برای جلوگیری از چسبیدن غذاها به تابه و قالب استفاده می شود.
سایر کاربرد های GMS و مقادیر توصیه شده:
 • مارگارین:پراکندگی پایداری مقدار مجاز: 1 درصد روغن ها و چربی ها
 • بستنی:بهیود حفظ شکل و تثبیت فوم . مقدار مجار: 0.3-0.5 درصد
 • کافی میت: توزیع اندازه گویچه های چربی و یکنواخت شدن محصول . این ماده منجر به بهبود اثر سفید کنندگی و تثبیت می شود. مقدار مجاز: 2-3.5 درصد روغن ها و چربی ها
 • نوشیدنی پروتئینی:بهبود تثبیت پروتئین، روغن و چربی. جلوگیری از لایه برداری و رسوب. ایجاد حس صافی در دهان. مقدار مجاز: 0.5 الی 1 درصد
 • لبنیات: باعث پخش شدن چربی ها و جلوگیری از دو فازی شدن محصول می شود. مقدار مجاز: 0.1٪، معمولاً با اسپن 60 استفاده می شود
 • تولید پودرهای جاذب رطوبت کننده
 • ماده تقویت کننده
 • استفاده در صنعت دارویی به عنوان آزادسازی ترکیبات دارویی
 • استفاده در صنعت رزین سازی به عنوان روان کننده
 • تولید محصولات آرایشی و بهداشتی
 • به عنوان ضد بیات در نان
 • برای فرم گرفتن برخی مواد غذایی همچون خامه و بستنی، دسرهای یخ زده، نوشیدنی های داغ، روغن های خوراکی
 • محصولات مراقبتی از پوست مانند نرم کننده ها
 • محصولات مراقبتی از مو
 • تولید لوازم آرایشی مانند کرم پودر، ریمل ابرو، ریمل، پاک کننده پوست و…
 • استفاده موارد چشم پزشکی
 • صنعت پلاستیک برای انعطاف پذیری و بالا بردن طول عمر آن ها
 • استفاده در گلخانه ها
 • تولید مکمل ها برای بدنسازان
خرید گلیسرول مونو استئارات
نگهداری و ذخیره سازی گلیسرول مونو استئارات:
ذخیره سازی:
گلیسرول مونواستئارات باید در محل خشک، سرد و سایه دار با بسته بندی اصلی نگهداری شود. همجنین باید دور از رطوبت و در دمای اتاق نگهداری شود.
 
نگهداری:
سر و کار داشتن با گلیسرول مونواستئارات تنها باید توسط پرسنل آموزش دیده و آشنا با مدیریت مواد شیمیایی ارگانیک انجام شود. باید از تماس با پوست و چشم و تنفس در گرد و غبار جلوگیری شود. اجتناب از اعمالی که منجر به تشکیل گرد و غبار می شود نیز لازم است.
مضرات گلیسرول مونو استئارات
تماس گلیسرول مونواستئارات با چشم و پوست باعث تحریک می شود. لذا پس از تماس با این ماده ی نسبتا آسیب زا باید محل آسیب دیده با مقادیر فراوان آب شسته شود (به مدت 15 دقیقه). برای تماس پوستی استفاده از آب و صابون نیز توصیه شده است.در صورت تنفس گرد و غبار، احساس سوزش دستگاه تنفس و گوارش ایجاد می گردد. پس از استنشاق فرد آسیب دیده را در فضای باز و در معرض هوای تازه قرار دهید.
نکات ایمنی هنگام مصرف GMS:
تمهیدات مهندسی مانند استفاده از وسایل ایمنی فرآیند مانند تهویه محلی یا دیگر کنترل های مهندسی برای حفظ مقدار گلیسرول مونواستئارات پایین تر از مقادیر توصیه شده در نظر گرفته شده است.برای محافظت از چشم استفاده از عینک کار با مواد شیمیایی الزامی است. برای محافظت از پوست نیز استفاده از دستکش های محافظ برای حداقل تماس با گلیسرول مونواستئارات توصیه می شود.
تفاوت GMS40  و GMS90 :
GMS 90 یک فرم با خلوص بالا از گلیسرول مونو استئارات است، به این معنی که بیشتر از مولکول های مونو استئارات تشکیل شده است.
کاربرد ها:
معمولا به عنوان امولسیفایر در محصولات غذایی، به ویژه در اقلام نانوایی، بستنی و شیرینی استفاده می شود. به تثبیت امولسیون ها و بهبود بافت کمک می کند.
در صنعت داروسازی می توان از آن به عنوان روان کننده در فرمولاسیون قرص ها استفاده کرد.
همچنین در محصولات مراقبت شخصی مانند لوسیون ها، کرم ها و لوازم آرایشی به عنوان یک عامل امولسیون کننده و تثبیت کننده استفاده می شود.
 
گلیسرول مونو استئارات 40 (GMS 40):
حاوی تقریباً 40 درصد مونو استئارات است.:
GMS 40 دارای محتوای مونو استئارات کمتری نسبت به GMS 90 است، به این معنی که حاوی نسبت بیشتری از دیگر استرهای گلیسرول و گلیسرول آزاد است.
کاربرد ها:
GMS 40 به روشی مشابه به عنوان امولسیفایر استفاده می شود، اما ممکن است در فرمولاسیون هایی که غلظت کمتری از مونو استئارات مورد نظر است، ترجیح داده شود.در محصولات غذایی مختلف و کاربردهایی که نیاز به امولسیون و تثبیت است استفاده می شود، اما غلظت کمتر مونو استئارات را در فرمولاسیون فراهم می کند.
قیمت گلیسرول مونو استئارات
قیمت این ماده نیز مانند دیگر مواد شیمیایی نوسانات زیادی دارد از این روز جهت دریافت لیست قیمت گلیسرول مونو استئارات با ما تماس حاصل فرمایید. با توجه به کاربرد بالایی که این محصولات دارند، همواره درصد خرید این محصولات بالا است. از طرفی دیگر به دلیل غیر سمی و طبیعی بودن این مواد، شما می توانید گلیسیرین مونو استئارات را از طریق تماس با شرکت آپادانا شیمی سفارش دهید.

 


فروش عمده مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا بزرگترین عرضه کننده عمده انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع گوناگون با بهترین قیمت در سراسر کشور میباشد . جهت ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
مشاوره خرید مواد شیمیایی
مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید مواد شیمیایی مورد نیاز مجموعه تان از مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان صنایع شیمیایی آپادانا استفاده نمایند.کلیه روزهای کاری از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.
بهترین قیمت مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا عرضه کننده انواع مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت در سراسر کشور میباشد . قبل از خرید مواد شیمیایی حتما لیست قیمتهای ما را دریافت نمایید .
دریافت لیست قیمت قفسه مواد شمیایی
مشتریان گرامی میتوانند جهت دریافت لیست قیمت مواد شیمیایی بر روی لینک فوق کلیک نمایند و یا از طریق تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایند تا در اولین فرصت لیست قیمت به روز برایتان فکس گردد.

سفارش از طریق واتساپ