فروش و قیمت مونو اتیلن گلیکول | آپادانا شیمی
صنایع شیمیایی آپادانا
دارای گواهینامه iso9001


فروش مونو اتیلن گلیکول 

خرید مونو اتیلن گلیکول صنعتی با بهترین برند های موجود در بازار شازند و… را از صنایع شیمیایی آپادانا تهیه نمایید. برای ثبت سفارش خود تنها کافیست با شماره های زیر در ارتباط باشید تا کارشناسان فروش ما شما را در خصوص قیمت این ماده راهنمایی نمایند. این ماده با بهترین کیفیت از برند شازند با قیمت عالی توسط صنایع شیمیایی آپادانا به شما مشتریان عزیز ارائه می شود. این ماده که بیشترین بازار خرید و فروش را در زمینه ی ضد یخ و ضد جوش دارد وارداتی ندارد و به طور کامل توسط ایران تولید می شود. جهت خرید مونو اتیلن گلیکول با کیفیت با قیمت عمده فروشی با کارشناسان فروش صنایع شیمیایی آپادانا تماس حاصل فرمایید.

خرید مونو اتیلن گلیکول

فروش مونو اتیلن گلیکول
برای اطلاع از آخرین قیمت این ماده با کارشناسان فروش آپادانا شیمی تماس حاصل فرمایید.این ماده با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت به شما خریداران محترم ارائه می شود.شما باید با منابع قابل اعتماد و شرکت‌های مورد اعتماد در صنعت شیمی برای تهیه ی انواع مواد شیمیایی در ارتباط باشید . برخی از شرکت‌های معروف در سطح جهانی در زمینه تولید و عرضه ام ای جی عبارتند از: Dow Chemical Company ، Shell Chemicals،BASF SE،SABIC،INEOS،LyondellBasell Industries وHuntsman Corporation.قبل از اقدام به خرید، مطمئن شوید که شرکت تامین‌کننده دارای مجوزها و استانداردهای لازم برای تولید و توزیع محصولات شیمیایی است. همچنین، از قیمت، کیفیت، شرایط تحویل و سایر جزئیات ارتباطات مالی مطلع شوید تا تصمیم بهتری بگیرید. متخصصان ما در شرکت آپادانا شیمی می توانند شما را در تهیه ی انواع مواد شیمیایی همراهی نمایند.
مشخصات مونو اتیلن گلیکول
نام ماده شیمیایی اتیلن گلیکول
فرمول شیمیایی C2H6O2
جرم مولکولی 62.068 گرم بر مول
شکل ظاهری مایع شفاف و بی رنگ و بدون بو
دانسیته 1.1 گرم بر سانتیمتر مکعب
نقطه انجماد 12.9- درجه سانتیگراد
نقطه جوش 197.3 درجه سانتیگراد
نقطه اشتعال پذیری 111 درجه سانتیگراد
فشار بخار (دمای 20 درجه سانتیگراد) 0.06 میلیمتر جیوه
حلالیت قابل امتزاج در آب ،محلول در اکثر حلال های آلی
آیا اتیلن گلیکول الکل است؟
همان طور که در بالا هم توضیح دادیم، این ماده جزو خانواده الکل ها و از ساده ترین ترکیبات گلیکول محسوب می شود. مونو اتیلن گلیکول را با نام های دیگری همچون اتیل گلیکول، اتیلن گلیکول، 1و2-اتان دی ال، 1و2-دی هیدروکسی اتان، اتیلن الکل، الکل گلیکول نیز می شناسند.
اتیلن گلیکول چه نوع ترکیبی است؟
اتیلن گلیکول جز مواد شیمیایی خطرناک و قابل اشتعال دسته بندی می شود. از جمله ویژگی های مونو اتیلن گلیکول می توان به خواص ضد خوردگی آن در محلول های خنک کننده و ضد یخ اشاره کرد که از مخلوط اتیلن گلیکول به همراه آب تشکیل شده است. همچنین از رشد بیشتر عوامل میکروبی و قارچ ها نیز جلوگیری می کند.
مونو اتیلن گلیکول یک ماده شیمیایی صنعتی بسیار مورد تقاضا است که دارای خواصی مانند مقاومت عالی، دوام بالا و طبیعت آبگریز است. این ماده می تواند به عنوان یک ماده اولیه برای فرآیندهای صنعتی و همچنین به عنوان یک عنصر برای تولید طیف گسترده ای از محصولات مورد استفاده قرار گیرد. این ماده در درجه اول برای بسته بندی پلاستیکی در صنایع آرایشی و بهداشتی، داروسازی و صنایع غذایی و نوشیدنی استفاده می شود. این ماده یک ترکیب اصلی برای ساخت فیلم ها و الیاف پلی استر و پلی اتیلن ترفتالات (PET) است.این ماده به عنوان خنک کننده و عامل ضد یخ نیز عمل می نماید.
 مونو اتیلن گلیکول
روش تولید مونو اتیلن گلیکول :
این حلال صنعتی از اتیلن حاصل شده از طریق اکسید اتیلن واسطه تهیه می شود. به این صورت که اتیلن اکسید با آب واکنش داده و مونو اتیلن گلیکول سنتز می شود. معادله شیمیایی آن در زیر نشان داده شده است:
C2H4O + H2O → HO-CH2CH2-OH
فرآیند سنتز مونو اتیلن گلیکول در زیر نشان داده شده است:
روش تولید مونو اتیلن گلایکول
این واکنش می تواند توسط اسیدها یا بازها کاتالیز شده یا در pH خنثی و دمای بالا انجام شود. اتیل گلیکول در شرایط اسیدی یا خنثی در حضور آب فراوان، بالاترین راندمان خود را خواهد داشت. اتیلن گلیکول تهیه شده در این شرایط، دارای خلوص 90 درصد می باشد. ذکر این نکته لازم است که محصولات جانبی حاصل از این فرآیند ترکیبات مشابهی همچون دی اتیلن گلیکول، تری اتیلن گلیکول و تترا اتیلن گلیکول هستند، که برای جدا سازی آنها از آب انرژی زیادی صرف می شود.
ساختار مولکولی مونو اتیلن گلیکول
مونو اتیلن گلیکول از عناصر اکسیژن، هیدروژن و کربن تشکیل شده است. ساختار مونو اتیلن گلیکول از دو گروه هیدروکسیل (OH) تشکیل شده است که با اتم های کربن اتصال دارند که به صورت شماتیک در زیر نمایش داده شده است.
ساختار مولکولی مونو اتیلن گلایکول
اتیلن گلیکول قطبی است یا ناقطبی؟
به دلیل گروه های قطبی هیدروکسیل موجود در ساختار مونو اتیلن گلیکول، یک ترکیب قطبی محسوب می شود. زیرا اکسیژن موجود در پیوند OH الکترونگاتیوتر از هیدروژن بوده و موجب می شود تا O یک بار منفی جزئی و H یک باز جزئی مثبت حمل کند. تصویر شماتیک آن در زیر آورده شده است:
اتیلن گلیکول قطبی است یا ناقطبی؟
کاربرد مونو اتیلن گلیکول
 • به عنوان خنک کننده و عامل انتقال حرارت
 • در محلول های ضد یخ در صنایع خودروسازی و صنایع تهویه مطبوع
 • انتقال گرما در سیستم های گرمایشی و سرمایشی زمین گرمایی
 • در تجهیزات خنک کننده و چیلرها به عنوان یک عامل جلوگیری کننده از منجمد شدن آب
کاربرد مونو اتیلن گلیکول در ساخت ضد یخ
کاربرد مونو اتیلن گلیکول در ساخت ضد یخ
دمای انجماد اتیلن گلیکول خالص 12- درجه می باشد، اما در صورت مخلوط شدن با آب، دمای انجماد کاهش می یابد. مثلا در محلول 60 درصد اتیلن گلیکول و 40 درصد آب، نقطه انجماد به 45 درجه زیر صفر خواهد رسید. از آن جایی که مونو اتیلن گلیکول در دمای بسیار کم منجمد می شود، به عنوان یک محلول یخ زدایی برای شیشه جلو و هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین محصولات ضد یخ در فرمولاسیون خود، حاوی ترکیبات ضد خوردگی هستند تا از خوردگی آب خالص در مسیرهای خنک کننده در موتورهای اتوموبیل، سر سیلندر، پمپ های آب و رادیاتورها جلوگیری کنند. از مزیت های مونو اتیلن گلیکول ضد یخ این است که علاوه بر کاهش نقطه انجماد، موجب افزایش نقطه جوش نیز می شود. فشار بخار پایین تر و نقطه جوش بیشتر مونو اتیلن گلیکول خالص نسبت به آب خالص دلیل این امر می باشد. این خاصیت موجب شده است تا محدوده عملیاتی برای سیالات انتقال حرارت در هر دو شرایط دمایی سرما و گرما گسترش یابد.
کاربرد مونواتیلن گلیکول در ساخت پیش ساز پلیمرها
در صنایع پلاستیک سازی به عنوان یک عامل پیش ساز بسیار مهم در ساخت الیاف و رزین های پلی استر کاربرد دارد.برای ساخت پلی اتیلن ترفتالات و تهیه بطری های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد.
کاربرد مونو اتیلن گلیکول به عنوان بک عامل دهیدراته کننده
مونو اتیلن گلیکول در صنایع گاز و پتروشیمی و به منظور حذف بخار آب از گاز طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.
کاربرد مونو اتیلن گلیکول جهت مهار هیدرات
به دلیل بالا بودن نقطه جوش اتیلن گلیکول و تمایل زیاد آن برای مخلوط شدن با آب، به عنوان یک ماده رطوبت زدا و خشک کننده کاربرد دارد. این ترکیب آلی به طور عمده برای جلوگیری از تشکیل کلاترات های گاز طبیعی (هیدرات ها) در خطوط لوله های چند فازی طولانی استفاده می شود که گاز طبیعی را از میادین گازی دور افتاده به تاسیسات پردازش گاز منتقل می کنند. در واقع یکی از مهم ترین کاربردهای مونو اتیلن گلیکول به عنوان عامل دهیدراته کننده گاز طبیعی می باشد. اتیلن گلیکول را می توان مجددا از گاز طبیعی احیا کرد. با این شرح که پس از فرآیند تصفیه که آب و نمک های معدنی را حذف می کنند، مجددا به عنوان عامل بازدارنده مورد استفاده قرار می گیرد.
سایر کاربردها
 • ساخت خازن ها
 • به عنوان یک واسطه شیمیایی در ساخت 1و4 دی اکسان
 • به عنوان یک افزودنی برای جلوگیری از خوردگی در سیستم های خنک کننده مایع برای رایانه های شخصی و داخل دستگاه های لنز از نوع لامپ پرتو کاتدی تلویزیون های پروجکشن کاربرد دارد.
 • در فرآیند ساخت برخی از واکسن ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما قابل توجه است که خود در این تزریقات وجود ندارد.
 • در تهیه محصولات جلا دهنده کفش
 • در صنایع رنگسازی و جوهر
 • در چاپخانه ها
 • در صنایع چوب و مبلمان به عنوان یک عامل پیشگیری کننده و درمان کننده پوسیدگی و قارچ در محصولات چوبی متنوع، قایق های چوبی و همچنین اشیا چوبی نیمه پوسیده در موزه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در ترکیب محلول های تمیز کننده صفحه نمایش به همراه ایزوپروپیل الکل کاربرد دارد.
 • به عنوان یک ماده نگهدارنده برای نمونه های بیولوژیکی خصوصا در مدارس متوسطه به عنوان جایگزین ایمن تر برای فرمالدئید در طول تشریح، استفاده می شود.
 • به عنوان بخشی از سیال هیدرولیک مبتنی بر آب برای کنترل تجهیزات تولید نفت و گاز زیر دریا مورد استفاده قرار می گیرد.
 • به عنوان یک گروه محافظ در سنتز آلی برای محافظت از ترکیبات کربونیلی همچون کتون ها و آلدهیدها کاربرد دارد.
 • در محلول های یخ زدایی برای شیشه جلو اتوموبیل و هواپیما نیز استفاده می شود.
 • در ترکیب افزودنی های سوخت و مایعات ترمز هیدرولیک
 • تولید مواد عایق
 • مواد شیمیایی کشاورزی غیر آفت کش
 • عوامل ضد چسب
 • سنتز نرم کننده ها
 • به عنوان یک حلال در صنایع رنگ و پلاستیک
 • سنتز الیاف مصنوعی و موم های مصنوعی
MSDS مونو اتیلن گلیکول و نکات نگهداری از آن
 • این ماده در غلظت های زیاد سمی می باشد. بنابراین هنگام کار با آن موارد ایمنی را رعایت کنید.
 • مونو اتیلن گلیکول برای محیط زیست خطرناک می باشد. بنابراین باید از ورود آن به به آب های زیرزمینی و نهرهای مجاور جلوگیری کرد.
 • قرار گرفتن در معرض اتیلن گلیکول موجب آسیب های سیستم عصبی مرکزی، اثرات قلبی، ریوی، کلیوی و یا حتی در صورت سمیت شدید موجب مرگ می شود.
 • در صورت استنشاق می تواند موجب تحریک گلو و دستگاه تنفسی فوقانی شود.
 • این ماده بسیار سمی است و از آن جایی که طعم شیرینی دارد، بسیار خطرناک است و می تواند کودکان و حیوانات را مجذوب کرده و به اشتباه خورده شود.
 • بشکه های حاوی مونو اتیلن گلیکول را به دور از مواد شیمیایی ناسازگار همچون مواد اسیدی، قلیایی یا اکسید کننده های قوی نگهداری کنید.
 • از آن جایی که این ماده اشتعال زا می باشد، بنابراین باید به دور از منابع شعله، جرقه یا حرارت نگهداری شود.
 • درب ظروف مونو اتیلن گلیکول را باید به طور محکم بسته و آنها را در محیطی با تهویه مناسب نگهداری کنید.
 • قرار گرفتن در معرض دوزهای کشنده مونو اتیلن گلیکول (بیشتر از 1000 میلیگرم بر کیلوگرم در روز) به عنوان یک عامل تراتوژن و آسیب زا در دوره پیش از تولد جنین عمل می کند.
 • این ماده می تواند از راه های مختلفی همچون یخ زدایی باندهای فرودگاهی وارد محیط شود که در طول 10 روز در هوا یا در عرض چند هفته در آب یا خاک تجزیه می شود.
خطرات مونو اتیلن گلیکول
گرچه میزان سمیت این ماده تقریبا پایین می باشد، اما به هر حال، MEG ماده ای سمی است که در صورت ورود به داخل بدن، می تواند منجر به بروز مشکلات کلیوی و قلبی-عروقی و حتی مرگ گردد. بنابراین در هنگام مواجهه با چنین رخدادی، می بایست سریعا به پزشک مراجعه کرد.این ماده در دماهای بالا قابلیت اشتعال پذیری دارد و در صورت اشتعال، گازهای سمی از آن متصاعد می شود که تماس با آن ها می تواند خطرساز باشد.همچنین در صورت تماس این ماده با برخی از مواد اسیدی یا بازی، در شرایط ویژه، احتمال وقوع انفجار وجود دارد.
خطرات مونو اتیلن گلیکول در محیط زیست:
مخلوط بخارات مونو اتیلن گلیکول با هوا، در دمای بالاتر از نقطه اشتعال قابل انفجار می باشد.نکته قابل توجه در خصوص مونو اتیلن گلیکول این است که تجزیه این ماده در طبیعت، کمتر از ۲ هفته طول می کشد.
مزایای استفاده از مونو اتیلن گلیکول:
خواص مونو اتیلن گلیکول از لحاظ های مختلف، بسیار شبیه به آب است. به همین علت حلالیت بسیار خوبی در مواد شیمیایی گوناگون دارد. همچنین مونو اتیلن گلیکول، ماده ای در دسترس و بسیار مقرون به صرفه می‌ باشد.از دیگر مزایای استفاده از مونو اتیلن گلیکول، می توان به نقطه جوش بالای این ماده و نقطه ذوب بسیار پایین آن اشاره کرد که این ماده را به محصولی کاربردی تبدیل کرده است.
 
انواع گلیکول ها
گلیکول خانواده بزرگی از ترکیبات شیمیایی موجود است که در بسیاری از بخش‌های صنعتی نقش اساسی دارد. خانواده گلیکول طیف گسترده ای از کاربردها، از ضد یخ گرفته تا ساخت مواد پلاستیکی و رزین ها، از جمله صنایع دارویی و آرایشی را شامل می شود. مشتقات MPG (مونو پروپیلن گلیکول) و MEG دو عضو مهم این خانواده هستند که خواص منحصر به فرد و تطبیق پذیری ضروری را برای بسیاری از بخش های صنعتی به ارمغان می آورند.استفاده از MEG،  مونو اتیلن گلیکول، به عنوان یک ماده خام عمدتا در ساخت پلاستیک و رنگ رخ می دهد. MPG، مونو پروپیلن گلیکول، در دو درجه وجود دارد که کاربردهای متفاوتی دارد: MPG فنی و MPG غذایی.
MPG فنی عمدتاً برای تولید مواد شوینده مایع پلاستیکی و رنگ استفاده می شود. Food MPG عمدتاً در ساخت مایع برای سیگارهای الکترونیکی یا به عنوان افزودنی برای طعم های خاص استفاده می شود.هر دو گلیکول فنی MPG و MEG به عنوان خنک کننده و فرمولاسیون ضد یخ استفاده می شوند.
بررسی بازار قیمت خرید مونو اتیلن گلیکول در جهان
انتظار می‌رود که بازار جهانی ترکیب فوق در دوره پیش‌بینی‌شده (2021-2028) CAGR 3.9٪ را نشان دهد، زیرا این ماده در ساخت فیلم‌های پلی اتیلن ترفتالات (PET) کاربرد فراوانی دارد.فیلم‌های PET حاوی مونواتیلن گلیکول هستند (PET یک ترموپلاستیک شفاف کریستالی با عملکرد عالی در مقایسه با سایر فیلم‌های پلاستیکی است). فیلم PET استحکام کششی بهتر، پایداری برتر، حداقل جذب رطوبت و مقاومت در برابر دما را فراهم می کند. ویژگی های الکتریکی، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، شفافیت نوری خوب، براقیت بالا و مانع گاز خوب، همگی از ویژگی های PET هستند. PET همچنین به عنوان ورق و فیلم پلاستیکی استفاده می شود و برای چاپ و لمینیت ایده آل است. PET نقطه ذوب بالایی دارد و برای طیف وسیعی از مصارف مناسب است. انتظار می رود همه این عوامل باعث رشد بازار جهانی ماده ی فوق در دوره پیش بینی شود.
طبق آخرین مطالعات انجام شده بازار فروش این ماده عموما تحت تاثیر کاربرد های زیر قرار دارد:
 
 • فیبر پلی استر
 • بطری های PET
 • فیلم های PET
 • ضد یخ
 • کاربرد های صنعتی
بازرا این ماده در دوره پیش بینی شده سال های 2022 تا 2032 تحت تاثیر موارد بالا قرار خواهد داشت.
پیش بینی بازار قیمت خرید مونو اتیلن گلیکول:
طبق گزارش ها پیش‌بینی می‌ شود که بازار جهانی این ماده با CAGR بین 6.0 تا 6.5 درصد از سال 2017 تا 2023 رشد کند.با دسترسی سریع و مقرون به صرفه به تمام مسیرهای زمینی، دریایی و قطار به تمام مقاصد در سراسر جهان، این شرکت آمادگی خود را جهت ارسال MEG به هر مقصدی در جهان بدون مشکل اعلام می دارد.این ماده را می توان در الیاف و فیلم های پلی استر یافت. این ترکیب یکی از بهترین محصولات برای ساخت الیاف پلی استر و فیلم های پلی اتیلن ترفتالات (PET) به دلیل خاصیت ارتجاعی و آبگریزی است. از این ماده در صنایع مختلفی از جمله ساختمان سازی، خودروسازی، کالاهای مصرفی، نساجی، داروها و فرآوری های شیمیایی استفاده می شود. تولید  و خرید مونواتیلن گلیکول در پاسخ به تقاضای فزاینده برای الیاف پلی استر در صنعت نساجی افزایش یافته است.پیش‌بینی می‌شود که رشد بازار جهانی آن ناشی از افزایش استفاده از پلی اتیلن ترفتالات (PET) در محصولات عمده و کالاهای مصرفی مانند بطری‌ها و ظروف غذا باشد. تغییر سبک زندگی مردم و شهرنشینی در کشورهای بزرگی مانند چین، هند، برزیل و مکزیک احتمالاً تقاضا برای ترکیب فوق را افزایش می دهد.
نکته: توجه نمایید که بازار این ماده در فصول مختلف متفاوت است. بازار این ماده در فصول سرد بیشترین تقاضارا به خود اختصاص می دهد. برای ثبت سفارش خرید مواد شیمیایی با ما در آپادانا شیمی در ارتباط باشید.
 
فروش عمده مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا بزرگترین عرضه کننده عمده انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع گوناگون با بهترین قیمت در سراسر کشور میباشد . جهت ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
مشاوره خرید مواد شیمیایی
مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید مواد شیمیایی مورد نیاز مجموعه تان از مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان صنایع شیمیایی آپادانا استفاده نمایند.کلیه روزهای کاری از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.
بهترین قیمت مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا عرضه کننده انواع مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت در سراسر کشور میباشد . قبل از خرید مواد شیمیایی حتما لیست قیمتهای ما را دریافت نمایید .
دریافت لیست قیمت قفسه مواد شمیایی
مشتریان گرامی میتوانند جهت دریافت لیست قیمت مواد شیمیایی بر روی لینک فوق کلیک نمایند و یا از طریق تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایند تا در اولین فرصت لیست قیمت به روز برایتان فکس گردد.

سفارش از طریق واتساپ