خرید ستو استئاریل الکل |بهترین قیمت |صنایع شیمیایی آپادانا
صنایع شیمیایی آپادانا
دارای گواهینامه iso9001

خرید ستو استئاریل الکل
ستو استئاریل الکل یک الکل چرب بوده که از ترکیب الکل های استئاریل و ستیل که هر دو الکل چرب می باشند، بدست می آید. ستو استئاریل الکل نانیونیک است که در آب نامحلول و در روغن محلول می باشد. عمده استفاده از این محصول در محصولات آرایشی و مراقبت شخصی می باشد که در این محصولات نقش قوام دهنده داشته و باعث افزایش فوم می شود.جهت خرید ستو استئاریل الکل با بهترین قیمت با کارشناسان فروش صنایع شیمیایی آپادانا در تماس باشید.
خرید ستو استئاریل الکل
مشخصات ستو استئاریل الکل
ستو استئاریل الکل جز الکل های چرب سنگین می باشد که از آن به عنوان یک ترکیب امولسیون کننده و پایدار کننده در صنایع مختلف استفاده می شود. از آنجایی که ستو استئاریل الکل مخلوطی از دو ماده استئاریل الکل و ستیل الکل می باشد با توجه به ترکیب درصد مواد موجود در استئاریل الکل به یکی از این نان های ستو استئاریل 30-70 و ستو استئاریل 50-50، ستئارات 25، ستئارات 20، ستئاریل الکل C16-18 و ستیل استئاریل نیز شناخته شده و در بازار عرضه می شود.آپادانا شیمی عرضه کننده با کیفیت ترین نوع این ماده در بازار ایران میباشد.
 
نام ماده شیمیایی ستو استئاریل الکل
نام انگلیسی محصول cetostearyl alcohol
نقطه ذوب 48 تا 56 درجه سانتیگراد
نقطه جوش 249 درجه سانتیگراد
دانسیته 0.812 کیلوگرم بر لیتر
ترکیب درصد 10 تا 35 درصد ستیل الکل و 65 تا 90 درصد استئاریل الکل
جرم مولی 512.941
فرمول شیمیایی CH3(CH2)nOH
   
   
 
ستو استئاریل الکل چیست؟
ستو استئاریل الکل (cetostearyl alcohol) از ترکیب از دو الکل استئاریل و ستیل ساخته شده می شود که به دلیل فرمول شیمیایی آن با نام الکل با زنجیر بلند نیز نامیده می شود. این ترکیب به صورت مایع سفید مومی است که در دمای اتاق به شکل جامد در می آید، الکل های چرب دارای تعداد زوج اتم کربن و یک گروه الکل منفرد (OH-) متصل به آخرین کربن هستند.ستو استئاریل الکل که یک حلال صنعتی می باشد مخلوط 1-هگزا دکانول و 1-اکتا دکانول و در مواردی هم C16-18 نامگذاری می شود. این الکل چرب یک سورفکتانت غیر یونی است که به وفور در صنعت آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. این ماده به عنوان جز رایج در طیف وسیعی از محصولات آرایشی و مراقبت شخصی به عنوان تثبیت کننده و امولسیون کننده عمل می کند و مانع دو فازی شدن محصول می شود.
 ستو استئاریل الکل چیست؟
فرآیند تولید الکل چرب
الکل های چرب به دلیل اینکه در ساختار خود دارای تعداد زیادی کربن هستند، وزن مولکولی بالایی دارند. در زنجیر کربنی این الکل ها از 6 تا 25 کربن و حتی بیشتر وجود دارد. این الکل ها انواع مختلفی دارند که لوریل الکل، میریستیل الکل، اولئیل الکل و استئاریل الکل نمونه هایی از الکل های چرب هستند. این الکل ها به شکل روغن بوده که در حالت خالص، بی رنگ و در حالت ناخالص، زرد رنگ می باشند.شکل ظاهری این الکل ها به صورت جامدهای مومی می باشد. این ترکیبات به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که به عنوان فعال سطحی عمل کرده و در امولسیون ها و ریز امولسیون ها جهت یکنواخت نمودن محلول و ایجاد پوشش به کار می روند که در صنایع مختلف چون آرایشی و بهداشتی، نساجی، صنایع غذایی، پزشکی، داروسازی، خودروسازی، ساخت مواد شیمیایی و معدنی و غیره کاربرد دارند.
منبع تولید و استخراج این الکل، چربی ها و روغن های طبیعی و گیاهی هستند که می توان به انواع روغن پالم، کرچک، نارگیل، کلزا و حتی روغن چربی نهنگ یک روغن طبیعی جانوری است، اشاره کرد. با هیدرولیز تری گلیسریدهای موجود در این روغن ها در حضور یک کاتالیزور مانند هیدروکسید سدیم الکل های چرب تولید می شوند. روش دیگر دست یابی به الکل های چرب، استفاده از مواد شیمیایی و فرآیند های مرتبط با آن نظیر فرآیند زیگلر و هیدرو فرمیل دار کردن می باشد.
فرآیند تولید الکل چرب
استئاریل الکل برای پوست
ستو استئاریل الکل از چربی ها به دست می آید به همین دلیل استفاده از آن در انواع محصولات آرایشی و بهداشتی باعث نرم شدن پوست شده و همچنین با خاصیت ضخیم کنندگی منجر به تقویت بافت پوست خواهد شد. ستو استئاریل الکل با ایجاد یک لایه روغنی روی پوست، باعث حفظ رطوبت پوست شده می شود.
استئاریل الکل در محصولات مو
استفاده از استئاریل الکل در محصولات مراقبت مو به حفظ بالای رطوبت در تار های مو کمک می کند که این امر مانع خشک شدن تارهای مو خواهد شد. همچنین این ماده برای مو، خاصیت نرم کنندگی را به همراه دارد و گزینه مناسبی برای استفاده در شامپو های نرم کننده و محصولات مراقبت مو می باشد.
عوارض جانبی ستو استئاریل الکل
استفاده از این ماده در محصولات مراقبت شخصی بی خطر بوده و خطر حساسیت آلرژیک بسیار ناچیزی دارد به گونه ای که می توان این محصول را یک ماده غیر تحریک کننده پوست نامید. در طول استفاده از این ماده در محصولات به طور کلی فقط 5 مورد ابتلا به درماتیت تماسی آلرژیک گزارش شده است.
خواص ستو استئاریل الکل
در ادامه به خواص مختلف ستو استئاریل الکل که شامل خواص فیزیکی و شیمیایی می باشد، اشاره خواهیم کرد.
خواص فیزیکی الکل های چرب
الکل های چرب بسته به زنجیر کربنی رنگ های روشن و سفید دارند و الکل های سنگین تر دارای ظاهری مومی شکل می باشند. با افزایش طول زنجیر کربنی دمای جوش و ذوب آنها افزایش یافته و انحلال پذیری آنها در آب کاهش می یابد به گونه ای که این الکل ها در واقع در آب نامحلول می باشند. به دلیل وجود گروه های هیدروکسیلی انحلال پذیری آنها از سایر هیدروکربن های مشابه، بیشتر است اما با افزایش طول زنجیر از قطبیت گروه هیدرکسیل نیز کم می شود به گونه ای که الکل های چرب سنگین در آب حل نمی شوند.
حلال صنعتی چیست؟
حلال ماده شیمیایی است که حل شونده (یک مایع شیمیایی مجزا، جامد یا گاز) را در خود حل می کند. قابل ذکر است که طبق تعریفی دیگر حلال های شیمیایی برای حل کردن سایر مواد بدون ایجاد تغییر شیمیایی آنها استفاده می شوند.
استئاریل الکل
خواص شیمیایی الکل های چرب
این خواص مربوط به واکنش هایی است که گروه هیدروکسیل آنها می تواند انجام دهد، این گروه می توانند با شرکت در واکنش های مختلف به تولید محصولاتی نظیر اتر، آمین،آلدهید، استر و کربوکسیلیک اسید منجر شوند. در واکنش اتوکسیل دار شدن و واکنش بین الکل های چرب و اتیلن اکساید اتر سولفات و اتوکسیلات به دست می آید در واکنش الکل های چرب با اکسید کننده های قوی نظیر اکسیژن آلدهید و کربوکسیلیک اسید به دست می آید. الکل های چرب در شرایط معمولی در برابر اکسایش مقاوم هستند.
 استئاریل الکل که یکی از ترکیبات این ماده می باشد با ترانس استریفیکاسیون (فرآیند تبادل گروه عاملی آلی و یک الکل) و تقطیر روغن نارگیل یا هسته خرما (روغن پالم) با استفاده از متانول و کاتالیزور روی (Zn) تولید می شود و به دنبال آن متیل استرهای حاصل از آن با استفاده از کاتالیزور مس هیدروژنه می شوند. کاتالیزورها در طی مراحل تقطیر جزئی حذف می‌شوند، بنابراین فلزات کمی در محصول نهایی وجود دارد یا به طور کلی وجود ندارد.ستیل الکل با احیای اتیل پالمیتات (استر مومی اسید پالمتیک) با سدیم فلزی و الکل یا در شرایط اسیدی با هیدرید آلومینیوم و لیتیوم تحت عنوان کاتالیزور ساخته خواهد شد. فرآورده نهایی در دمایی بالاتر از دمای بدن انسان ذوب می شود و همین امر آن را برای آرایش و سایر مواردی که توسط پوست گرم می شود مفید می کند.
ستو استئاریل الکل
سایر کاربرد های ستو استئاریل الکل در صنایع
 • در صنعت آرایشی و بهداشتی
 • در صنعت چاپ و رنگرزی و در فرمولاسیون رنگ های VAT، رنگ های اسیدی ،رنگ های دیسپرس و همگن کننده های رنگ های کاتیونی
 • در فرآیند تولید فلزات از KECAT 25 به عنوان شوینده و به ویژه برای پاک کردن روغن روی سطوح و براق کننده استفاده می شود.
 • در صنعت فایبرگلاس به عنوان امولسیفایر
 • در فرایند پلیمریزاسیون امولسیونی از این ترکیب استفاده می شود.
 • در صنایع غذایی به طور مستقیم و غیر مستقیم در سیستم های آب و روغن و تولید امولسیون استفاده می شود، مثلا به عنوان عامل طعم دهنده، تزئینات غذا، در تصاویر یا حروف رنگارنگ روی انواع شیرینی و آدامس
 • داروسازی در تولید مواد شیمیایی و مواد معدنی کاربرد گسترده دارد.
 • در صنعت خودرو سازی

استئاریل الکل برای پوست

مزایای ستو استئاریل الکل

 • این الکل به دلیل اینکه از روغن استخراج شده است بر خلاف الکل های رایج نظیر اتانول و متانول موجب خشکی پوست نمی شود و خاصیت نرم کنندگی دارد.
 • عامل مات کننده و عامل فعال سطحی است.
 • افزایش فوم و یک عامل افزایش دهنده ویسکوزیته آبی و غیر آبی است.
 • این ماده در آب نامحلول و در حلال های قطبی، الکل و مواد نفتی محلول است.
 • بیشتر نقش تثبیت کننده را دارد و باعث می شود که اجزا در کنار هم قرار گیرند و جدا نشوند.
 • درجه سمی بودن آن بسیار پایین است.
 • محصولی بی خطر و بدون واکنش های آلرژیک
 • تجدیدپذیر در طبیعت
نکات ایمینی در هنگام کار با این ماده شیمیایی ،(MSDS ستو استئاریل الکل):
 • این ماده در تماس با پوست ممکن است باعث سوزش و خارش شود هنگام استفاده از آن باید از دستکش لاستیکی استفاده شود. در صورت تماس با پوست محل تماس را با صابون و آب فراوان بشویید.
 • در هنگام استفاده از این ماده شیمیایی باید از عینک محافظ استفاده شود زیرا در زمان تماس با چشم باعث سوزش می شود. در صورت تماس با چشم به مدت 15 دقیقه چشم ها را با آب سرد بشویید.
 • استشمام آن برای مدت طولانی ممکن است باعث تنگی نفس شود.
 • قابلیت اشتعال ستو استئاریل الکل پایین است اما اگر در مجاورت دماهای بالا نزدیک به 110 درجه سانتیگراد می تواند مشتعل شود.

جهت خرید مواد شیمیایی به صورت عمده و با قیمت مناسب با آپادانا شیمی در تماس باشید.


فروش عمده مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا بزرگترین عرضه کننده عمده انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع گوناگون با بهترین قیمت در سراسر کشور میباشد . جهت ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
مشاوره خرید مواد شیمیایی
مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید مواد شیمیایی مورد نیاز مجموعه تان از مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان صنایع شیمیایی آپادانا استفاده نمایند.کلیه روزهای کاری از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.
بهترین قیمت مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا عرضه کننده انواع مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت در سراسر کشور میباشد . قبل از خرید مواد شیمیایی حتما لیست قیمتهای ما را دریافت نمایید .
دریافت لیست قیمت قفسه مواد شمیایی
مشتریان گرامی میتوانند جهت دریافت لیست قیمت مواد شیمیایی بر روی لینک فوق کلیک نمایند و یا از طریق تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایند تا در اولین فرصت لیست قیمت به روز برایتان فکس گردد.

سفارش از طریق واتساپ