خرید سدیم لوریل سولفات |فروش اس ال اس |بهترین قیمت |صنایع شیمیایی آپادانا
صنایع شیمیایی آپادانا
دارای گواهینامه iso9001

خرید سدیم لوریل سولفات:
اگر قصد خرید سدیم لوریل سولفات مرغوب و با کیفیت را دارید، می‌بایست از مراکز معتبر کشور خرید کنید. شرکت آپادانا شیمی یکی از معتبرترین مراکز توزیع کننده انواع مواد شیمیایی درجه یک می ‌باشد که بیش از 15 سال سابقه درخشان در این زمینه را دارا می باشد. سدیم لوریل سولفات یکی از هزار ماده شیمیایی می باشد که توسط صنایع شیمیایی آپادانا عرضه میگردد.
خرید سدیم لوریل سولفات
 مشخصات سدیم لوریل فسفات:
نام سدیم لوریل سولفات (اس ال اس)
فرمول شیمیایی NaC12H25SO4
حجم بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
موارد مصرف 1- شوینده بهداشتی 2- زیبایی و…
قیمت سدیم لوریل سولفات تماس بگیرید
جرم مولکولی 288.372 گرم بر مول
شکل ظاهری جامد سفید یا کرم رنگ بدون بو
دانسیته 1.01 گرم بر سانتیمتر مکعب
نقطه ذوب 206 درجه سانتیگراد
ضریب شکست 1.461
حلالیت
محلول در آب
 
 
ساختار شیمیایی سدیم لوریل سولفات
این ترکیب شیمیایی با فرمول CH3(CH2)11OSO3Na شامل عناصر کربن، هیدروژن، اکسیژن، گوگرد و سدیم می باشد. همان طور که در بالا ذکر شد، ساختار سدیم لوریل سولفات به این شکل است که یک زنجیره کربنی 12 کربنی (سر آبگریز) به گروه سولفاته (آب دوست) متصل می باشد. تصویر شماتیک سدیم لوریل سولفات در زیر نشان داده شده است:
ساختار شیمیایی سدیم لوریل سولفات
سدیم لوریل سولفات چیست؟
سدیم لوریل سولفات با نام لاتین Sodium lauryl sulfate از جمله ترکیبات شیمیایی کاربردی می باشد که در دنیای تجارت و صنعت با نماد SLS مشهور است. همچنیین این محصول شیمیایی با نام سدیم دودسیل سولفات نیز شناخته شده است که خود با نماد SDS مشهور است.از دیگر نام های این ترکیب شیمیایی می توان به سدیم مونو دو دسیل سولفات، سدیم لاریل سولفات، سدیم آلکیل سولفات، سدیم مونو لاریل سولفات و سدیم دودکاتو سولفات اشاره کرد.این ترکیب شیمیایی از کنار هم قرار گرفتن و پیوند بین ۱ عدد عنصر سدیم با نماد Na، ۱۲ عدد عنصر کربن با نماد C، ۲۵ عدد عنصر هیدروژن با نماد H، ۱ عدد عنصر گوگرد با نماد S و ۴ عدد عنصر اکسیژن با نماد O تشکیل شده است. فرمول شیمیایی سدیم لورل سولفات به صورت NaC12H25SO4 می باشد.این ترکیب آلی در واقع یک سورفکتانت آنیونی محسوب می شود که در ساختار خود یک گروه سولفات دارد که دنباله ای دارای ۱۲عدد کربن، به آن متصل شده است.این محصول شیمیایی نقش گسترده ای در زندگی روزمره دارد و از آن برای تولید انواع پاک کننده ها آرایشی و صنعتی، خمیر دندان ها، مایع و پودرهای لباس شویی و سایر محصولات شستوشو استفاده می شود.
سدیم لوریل سولفات
 
ویژگی های سدیم لوریل سولفات(مشخصات اس ال اس):
سدیم لوریل سولفات از جمله ترکیبات جامد محسوب می شود که به شکل کریستال و یا پودر به رنگ های سفید و کرم دیده می شود. این ماده شیمیایی به صورت مایع نیز عرضه می شود‌.این ترکیب شیمیایی جزو ترکیبات شیمیایی نسبتاً سنگین محسوب می شود و جرم مولکولی آن ۲۸۸.۳۸ g/mol است. به علاوه نقطه ذوب SLS معادل ۲۰۶ درجه سانتی گراد است.سدیم لوریل سولفات یک ترکیب شیمیایی آلی محسوب می شود که به عنوان سورفکتانت آنیونی در صنایع بسیار زیادی کاربرد دارد. از جمله مهم ترین کاربرد سدیم لوریل سولفات که با نام اختصاری SLS نیز شناخته می شود، در صنایع بهداشتی و تولید محصولات تمیز کننده می باشد.صنایع شیمیایی آپادانا به عنوان یکی از تامین کنندگان مواد شیمیایی در ایران، محصول سدیم لوریل سولفات یا SLS را از معتبر ترین تولید کنندگان آن تهیه و به مشتریان محترم خود ارائه می دهد. لطفا در صورت تمایل به خرید سدیم لوریل سولفات، با کارشناسان واحد فروش تماس حاصل نمایید.
فروش سدیم لوریل سولفات یا SLS:
سدیم لوریل سولفات به عنوان یک امولسیفایر یونی در صنایع بسیاری از جمله داروسازی ها استفاده می شود. اساس عملکرد این ترکیب به عنوان یک سورفکتانت قوی این صورت است که از طریق کاهش کشش سطحی، موجب جداسازی مولکول ها می شود. در نهایت از این طریق باعث ایجاد اثر متقابلی بین ماده شوینده و سطح پوست یا مو خواهد شد. سدیم لوریل سولفات به عنوان یکی از مواد اولیه شوینده و بهداشتی، علاوه بر اثر تمیز کنندگی فوق العاده، خاصیت باکتریو استاتیک را نیز به دلیل قابلیت ایجاد منافذ در غشاهای لیپیدی داراست.فروش اس ال اس توسط شرکت شیمیایی آپادانا با بهترین قیمت و کیفیت در سراسر کشور انجام میگردد.
سدیم لوریل سولفات یا SLS:
سدیم لوریل سولفات را با نام های دیگری همچون سدیم دودسیل سولفات، K12، سدیم مونو لوریل سولفات، SDS، نمک سدیم دودسیل الکل هیدروژن سولفات و سدیم دودکان سولفات نیز می شناسند.سدیم دودسیل سولفات یک نمک سدیم آلی می باشد که نمک سدیم دو دسیل هیدروژن سولفات است. SLS جزو ترکیبات ارگانوسولفات ها محسوب می شود. این ترکیبات دسته ای از مواد شیمیایی آلی هستند که دارای یک گروه عملکردی مشترک با ساختار R-O-SO3 می باشند.
مشخصات فیزیکی و شیمیایی سدیم لوریل سولفات:
سدیم لوریل سولفات به صورت جامد پودری یا پرک سفید رنگ و گاها متمایل به کرم رنگ تولید می شود. سدیم لوریل سولفات یک ترکیب قلیایی بوده که در آب کاملا انحلال پذیر است.مولکول سدیم لوریل سولفات در بخش دم خود دارای 12 کربن است که به قسمت سر یعنی به گروه سولفات متصل می باشد. به همین سبب نیز دارای خاصیت آمفیلیک می باشد. به این معنی که دارای هر دو قسمت هیدروفیلیک (سر آبدوست) و هیدروفوبیک (آبگریزی) می باشد. این ویژگی باعث شده است تا سدیم لوریل سولفات، قابلیت امولسیون کنندگی خوبی را در محلول داشته باشد.
این محصول شیمیایی خواص منحصر به فردی دارد. به عنوان مثال:
 •  خاصیت امولسیون کنندگی
 • خاصیت پف دهندگی و تثبیت کف
 • خاصیت پاک کنندگی و شویندگی
 • خاصیت آمفیلیک
به طور کلی سدیم لوریل سولفات همانند لورامید و تگزاپن از نارگیل تولید می شود که خود ماده ای غیر سمی و طبیعی است. اما در فرایند تولید این محصول، مواد جانبی باعث سمی شدن آن می شوند.
 دلایل استفاده از سدیم لوریل سولفات:
همان طور که گفته شد، سدیم لوریل سولفات یک سورفکتانت آنیونی محسوب می شود. تنها یک سورفکتانت می تواند بستری را محیا کند که دو فاز روغن و آب کنار یک دیگر قرار گیرند و باهم ترکیب شوند. این درست چیزی است که تمامی تولیدکنندگان مواد شوینده به آن نیاز دارند برای خرید سدیم لوریل سولفات با ما همراه باشید.زمانی که سدیم لوریل سولفات در ساختار مواد شوینده حضور داشته باشد، می توان با استفاده از آب و مواد شوینده تمامی چربی های روی سطوح، ظروف و حتی پوست را از بین برده چرا که این ماده شیمیایی باعث اتصال چربی ها به آب می شود و کمک می کند تا آب بتواند چربی ها و کثیفی ها را در خود حل کند و آن ها را از بین ببرد.
 
روش تولید سدیم لوریل سولفات (تولید SLS):
سدیم لوریل سولفات به دو روش تولید می شود:
در روش اول روغن نارگیل و یا روغن هسته خرما را به منظور آزادسازی اسید چرب موجود در آن ها، هیدرولیز کرده و در نهایت طی عملیات هیدروژناسیون، سدیم لوریل سولفات تولید می شود. SLS تولید شده به این روش، به صورت جامد پودری و یا ورقه ای و به صورت مایع با غلظت های گوناگون تولید می شود. هر نوع از این محصول کارایی مختص به خود را دارد.
سدیم لوریل سولفات
در روش دوم ترکیبات شیمیایی نظیر لوریل الکل و گاز سولفور تری اکسید در حضور اولئوم و یا کلر و سولفوریک اسید با یک دیگر وارد واکنش می شوند. سپس مقادیری از هیدروکسید سدیم و یا کربنات سدیم را به منظور خنثی سازی به واکنش قبل اضافه می کنیم. در نهایت سدیم لوریل سولفات با درصد خلوص نسبتا بالایی تولید می شود.
سایر کاربردهای سدیم لوریل سولفات:
سدیم لوریل سولفات کاربردهای فراوانی در صنایع گوناگون دارد. در این قسمت قصد داریم شما را با برخی از این کاربردها آشنا کنیم تا هنگام خرید خریدی مطمئن تر داشته باشید:
سدیم لوریل سولفات در لوازم آرایشی و بهداشتی:
این ترکیب شیمیایی در ساختار بسیاری از لوازم آرایشی همچون انواع کرم ها حضور دارد. همچنین از آن برای تولید پاک کننده های آرایشی، شوینده های صورت، انواع صابون های مایع و جامد، کرم های موبر، انواع لوسیون ها و کرم های ضد قارچ، کرم های ضد خارش، کرم های ضدآفتاب و… استفاده می شود.به علاوه برای تولید تمامی محصولات مراقبت از مو همچون شامپوها نظیر شامپوهای ضد ریزش و شامپوهای ضد شوره، انواع ژل های مو، انواع رنگ مو ها، انواع ماسک مو ها و …. از سدیم لوریل سولفات استفاده می شود.از SLS برای تولید خمیر دندان ها، سفید کننده های دندان، جرم گیرهای دندان و دهان شویه ها استفاده می شود.
سدیم لوریل سولفات و صنایع غذایی و پزشکی:
از آنجایی که خاصیت امولسیون کنندگی دارد، می توان از آن به عنوان یک زخمی کننده برای تولید محصولاتی نظیر پودرهای آماده قهوه و نسکافه، مارشمالو و… استفاده کرد.از سدیم لوریل سولفات برای تولید برخی از داروها همچون آسپرین استفاده می شود. همچنین این ترکیب شیمیایی کاربردی تحت عنوان ملین در پزشکی کاربرد دارد.
روش تولید سدیم لوریل سولفات:
از طریق هیدرولیز نارگیل و یا روغن موجود در هسته میوه های مختلف، اسید چرب را سنتز می کنند که نهایتا به الکل کاهش داده شده و لوریل الکل (دودکانول) به دست می آید. در ادامه با واکنش دودکانول با سولفوریک اسید، ماده هیدروژن لوریل سولفات تهیه می شود. در نهایت این ماده را به وسیله سدیم کربنات یا سدیم هیدروکسید خنثی سازی می کنند که سدیم لوریل سولفات یا SLS تولید می شود.
تفاوت سدیم لوریل سولفات (SLS) و سدیم لوریل اتر سولفات (SLES):
دو ماده SLS و SLES خاصیت یکسانی دارند با این تفاوت که سدیم لوریل اتر سولفات (تگزاپون) اثرات تحریک کنندگی کمتری برای پوست نسبت به SLS دارد و ملایم تر می باشد. به همین دلیل هم از لحاظ قیمت، گران تر هستند.سدیم لوریل سولفات یا SLS بیشتر در محصولات مناسب بزرگسالان استفاده می شود، ولی در محصولات مناسب کودکان از ماده ای مشابه به نام سدیم لوریل اتر سولفات یا سدیم لورت سولفات SLES استفاده می شود. این دو ماده در شامپوها استفاده می شوند و هر دو خاصیت کف سازی دارند و همچنین چربی و آلودگی های سر را از بین می برند. در واقع SLS از طریق واکنش اتوکسیلاسیون به سدیم لورت سولفات (که سدیم لوریل اتر سولفات نیز نامیده می شود) تبدیل می شود.
کاربرد سدیم لوریل سولفات در صنایع آرایشی و شوینده
کاربرد سدیم لوریل سولفات در صنایع مختلف:
 • تولید محصولات آرایشی و بهداشتی همچون شامپوها، کرم های اصلاح، کرم های دست، ضد آفتاب، لوسیون، ماسک و صابون ها
 • در صنایع داروسازی برای بهبود بافت مواد دارویی همچون قرص ها و کپسول ها، همچنین عامل افزایش ترشوندگی و روان کنندگی در طول تولید داروها
 • به عنوان سورفکتانت در صنعت شوینده ها و شامپوها
 • عامل امولسیفایر و کف کننده
 • در سنتز محصولات مراقبت شخصی همچون شوینده های مخصوص پوست و شوینده بدن به منظور رفع چربی های پوست کاربرد دارد.
 • در ترکیب محصولات مو همچون شامپوهای ضد شوره، رنگ مو و ژل مو
 • به عنوان مواد پرکننده در اسپری های بدن
 • صنایع نساجی، تولید منسوجات و چرم سازی به عنوان عامل نرم کننده
 • صنعت نفت و پتروشیمی
 • صنایع کاغذسازی: به عنوان عامل نفوذ کننده و پاک کننده و همچنین به عنوان عامل لخته کننده
 • در ترکیب سموم دفع آفات
 • عامل تمیز کننده بسیار قوی و عامل ضد باکتریایی، ضد ویروسی، ضد میکروبی و ضد قارچ در سطوح مختلف
 • در آزمایشگاه به عنوان ابزار تحقیق در بیوشیمی و به عنوان یک نوع دناتوره کننده پروتئین در آماده سازی الکتروفورز در روش SDS-PAGE کاربرد دارد.
 • در تولید محصولات مراقبت از دندان همچون خمیردندان، دهانشویه ها و انواع محصولات سفید کننده دندان
 • کاربرد سدیم لوریل سولفات در صنایع غذایی به عنوان عامل امولسیفایر و همچنین ضخیم کننده در محصولاتی همچون پودر تخم مرغ و مارشمالو
 • در پزشکی به عنوان ملین و همچنین به عنوان افزودنی در ترکیب انواع آسپرین
 • استفاده در ترکیب تمیز کننده های مختلف نظیر پاک کننده موتور، شوینده های خودرو و سطوح مختلف
 • صنایع رنگ و پوشش
 • صنعت تولید مواد پلاستیکی و رزین ها
 • صنایع لاستیک سازی
 • محلول آبی سدیم دو دسیل سولفات همراه با سدیم دو دسیل بنزن سولفونات و تریتون X-100 به منظور تعلیق نانولوله ها همچون نانولوله های کربنی کاربرد دارد.
 • در صنایع ساخت و ساز و در ترکیباتی همچون بتن، تخته گچ، پوشش ها و غیره

کاربرد سدیم لوریل سولفات در صنایع شوینده

مزایای سدیم لوریل سولفات

 • خاصیت سورفکتانت
 • خاصیت غلیظ کننده
 • قیمت مناسب
 • خاصیت تمیز کنندگی فوق العاده از طریق کمک به جذب روغن ها
 • خاصیت امولسیون کنندگی و عامل اتصال دو ماده غیر قابل اختلاط در دو فاز مختلف همچون آب و روغن
 • کف کنندگی و پوشش دهی مناسب کل سطح مورد نظر و در نتیجه افزایش رضایت مشتری
 • عملکرد کف کنندگی مطلوب
 • کاهش دهنده ترکیبات سولفور دار (VSCs) که عامل ایجاد کننده بوی بد دهان هستند.
جایگزین سدیم لوریل سولفات
از جمله جایگزین های طبیعی و بدون سولفات برای SLS می توان به ماده SLSA یا همان سدیم لوریل سولفواستات اشاره کرد. امروزه برخی از شرکت ها در تلاشند تا جایگزین های طبیعی همچون اسیدهای طبیعی بنزوئیک اسید، بنزیل بنزوات، ترکیبات طبیعی حاوی ویتامین E، جوانه گندم و غیره را تحت عنوان ترکیبات سبز مورد استفاده قرار دهند.
 
MSDS سدیم لوریل سولفات یا SLS:
هنگام کار با سدیم لوریل سولفات حتما موارد ایمنی نظیر استفاده از دستکش و عینک را رعایت کنید. SLS یکی از مواد شیمیایی پرمصرف در صنایع شوینده می باشد که اگرچه غیر سرطان زا می باشد، اما می تواند حساسیت های زیادی را برای پوست های حساس ایجاد کند. استفاده از سدیم لوریل سولفات در مقادیر مجاز (مثلا در شامپوها مقدار 10 تا 25 درصد) موجب عدم آسیب رسیدن به سطح پوست یا مو می شود. اما مضرات سدیم لوریل سولفات در مقادیر غیر مجاز مصرف این است که می تواند موجب تحریک شدید پوست و ایجاد سوزش، خارش و قرمزی در سطح پوست شود. همچنین باید گفت از آن جایی که این ترکیب یک سورفکتانت آنیونی قوی می باشد، علاوه بر پاکسازی با قدرت زیاد می تواند موجب خشکی و پوسته پوسته شدن پوست و به صورت کلی آسیب به سطح پوست بشود.
شایان ذکر است که SLS موجود در ترکیب خمیردندان از طریق تحریک مخاط دهانی می تواند موجب ایجاد زخم در دهان بشود. همچنین از طریق واکنش با ترکیبات نیتروژن دار می تواند موجب ایجاد بیماری های خطرناک شود.
 بسته بندی و روش نگهداری از سدیم لوریل سولفات:
 • در محیط خشک و خنک و به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود.
 • به دور از اکسید کننده های قوی و اسیدهای قوی و در دمای محیط نگهداری شود.
 • سدیم لوریل سولفات را در بسته بندی محکم و در محیط دارای تهویه مطبوع نگهداری کنید.
 • به دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
 فروش اس ال اس
 
قیمت اس ال اس :
شرکت آپادانا شیمی آمادگی خود را برای فروش سدیم لوریل سولفات اعلام می کند. هم اکنون این کالا در انبارهای شرکت موجود می باشد و آماده ارسال به تمامی نقاط کشور است.جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول لطفا با شماره های درج شده در سایت آپادانا شیمی تماس حاصل فرمایید .

فروش عمده مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا بزرگترین عرضه کننده عمده انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع گوناگون با بهترین قیمت در سراسر کشور میباشد . جهت ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
مشاوره خرید مواد شیمیایی
مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید مواد شیمیایی مورد نیاز مجموعه تان از مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان صنایع شیمیایی آپادانا استفاده نمایند.کلیه روزهای کاری از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.
بهترین قیمت مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا عرضه کننده انواع مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت در سراسر کشور میباشد . قبل از خرید مواد شیمیایی حتما لیست قیمتهای ما را دریافت نمایید .
دریافت لیست قیمت قفسه مواد شمیایی
مشتریان گرامی میتوانند جهت دریافت لیست قیمت مواد شیمیایی بر روی لینک فوق کلیک نمایند و یا از طریق تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایند تا در اولین فرصت لیست قیمت به روز برایتان فکس گردد.

سفارش از طریق واتساپ