خرید پروپیل پارابن | بهترین قیمت |صنایع شیمیایی آپادانا
صنایع شیمیایی آپادانا
دارای گواهینامه iso9001


خرید پروپیل پارابن: 

صنایع شیمیایی آپادانا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و تامین کنندگان پروپیل پارابن در کشور میباشد .این ماده شیمیایی در بسیاری از صنایع کاربرد دارد و از همین روی شرکت آپادانا شیمی سعی کرده تا این محصول را با کیفیت بسیار بالا و قیمت عمده جهت استفاده تولید کنندگان گرامی فراهم آورد .

خرید پروپیل پارابن

پروپیل پارابن چیست ؟ 

پروپیل پارابن (Propylparaben) یا پروپیل پراکسید هیدروکسی بنزوات با فرمول شیمیایی C۱۰H۱۲O۳ به صورت بلورهای سفید کریستالی. یک نگهدارنده ضد میکروبی در صنایع غذایی، لوازم آرایشی و دارویی که بیش از 50 سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروپیل پارابن به راحتی در الکل و اتر حل می‌شود، اما در آب حل نمی شود.این ماده یک استر اسید پراکسید هیدروکسی بنزوئیک است که بی بو، بی مزه و غیر حساس می باشد. ماده ای است که به مواد غذایی و سایر محصولات افزوده می شود تا آنها را به مدت طولانی تر نگه دارد. همانطور که میکروب ها برای تکثیر تولید می شوند، این ماده مانع از تشکیل دیواره سلولی می شود. بنابراین باکتری نمی تواند به دیگر باکتری ها متصل شود و نسل دوم باکتری ها را تشکیل دهند. این ماده بطور طبیعی در میوه ی زغال اخته یافت می شود. پروپیل پارابن به عنوان یک ماده طبیعی در بسیاری از گیاهان و حشرات یافت می‌شود. هرچند که به صورت مصنوعی برای استفاده در لوازم آرایشی، دارویی و غذاها به کار برده می شود.
ساختار پروپیل پارابن
ساختار پروپیل پارابن
نام های متداول نپاژن P / پروپیل پراکسید هیدروکسی بنزوات
حالت فیزیکی پودر کریستال سفید
فرمول مولکولی C۱۰H۱۲O۳
جرم مولکولی 09/92
نقطه ذوب 95-98 درجه سانتی گراد
نقطه جوش 133 درجه سانتیگراد
وزن مخصوص  0.789 (20/4 درجه سانتیگراد)
دانسیته 1.0630 گرم بر سانتی متر مکعب
شرایط نگهداری  0 الی 6 درجه سانتی گراد
حلالیت در آب 0/1 g/100mL at 12ºC
 

 خواص پروپیل پارابن

خواص پروپیل پارابن
 پروپیل پارابن استر بنزوات است که پروپیل استر 4-هیدروکسی بنزوئیک اسید است. نگهدارنده معمولا در بسیاری از لوازم آرایشی مبتنی بر آب، مانند کرم ها، لوسیون ها، شامپوها و محصولات حمام یافت می شود. همچنین به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می شود. به عنوان یک عامل ضد قارچ و یک عامل ضد میکروبی نقش دارد.
کاربرد پروپیل پارابن در صنایع آرایشی و بهداشتی
 این ماده در غلظت های کم فعال است و از آن برای جلوگیری از پوسیدگی لثه در خمیر دندان ها، کرم های آرایشی و لوسیون ها استفاده می شود. اساس کار به این صورت است که پروپیل پارابن مانع از درست شدن دیواره سلولی می شوند. بنابراین باکتری ها نمی توانند خود را ببندند و این بدان معناست که نسل دوم میکروب ها نمی توانند تشکیل شوند.به دلیل کم هزینه بودن تولید، از پروپیلن پارابن به طور گسترده در انواع محصولات مراقبت های بهداشتی مانند مرطوب کننده ها، شامپوها، نرم کننده ها، ژل ها، دئودورانت و ضد آفتاب ها استفاده می شود. همچنین از این ماده به عنوان مواد افزودنی در محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود که شامل لوازم آرایش مانند رژ لب، ریمل و سایه چشم است. پروپیل پارابن برای انسان و سایر پستانداران سمی نیست.به همین دلیل از آن به عنوان ماده نگهدارنده در طیف گسترده ای از داروها استفاده می شود. به روش های مختلفی از جمله خوراکی و تزریق قابل جذب است. در اتحادیه اروپا پروپیل پارابن ها تا 0.14 درصد از فرمول یک ماده شیمیایی به همراه دیگر پارابن ها می توانند استفاده کنند. با این حال، محصولاتی که دارای این ماده هستند به دلیل لطافت پوست نوزادان، نباید در سن کمتر از 3 سالگی مصرف شوند.
کاربرد پروپیل پارابن در صنایع مختلف
تفاوت متیل پارابن و پروپیل پارابن:
 حداکثر میزان متیل پارابن و پروپیلن پارابن که شرکت های آرایشی مجاز به استفاده از آن هستند، در رابطه با کل محصول آرایشی در نظر گرفته می شود. چندین پارابن مجاز برای استفاده در مواد آرایشی وجود دارد، اما استفاده از آنها نمی تواند از 8٪ از فرمول کل تجاوز کند.CIR سازمان بررسی مواد اولیه زیبایی و SCCS کمیته علمی ایمنی مصرف کننده مرتباً تمام مطالعات اخیر راجع به فعال شدن غدد درون ریز، سمیت و رشد پارابن ها مرور می کنند. ایمنی این مواد را گزارش می دهند طبق مقررات اتحادیه اروپا فقط استفاده از دو مورد که به ترتیب می توانند 0.4٪ از محصول برای متیل پارابن و 0.14٪ برای پروپیل پاربن را تشکیل دهند قابل استفاده است.
 پروپیل پارابن خوراکی:
در مقادیر اندک نیز می توان از پروپیل پارابن ها برای حفظ برخی غذاها استفاده کرد، این ماده شیمیایی برای انسان مضر نیست. اما استفاده از آن به صورت خام، بسیار سمی است همچنین یک ماده تحریک کننده خفیف پوست و قابل اشتعال است. پروپیل پارابن و بسیاری از مواد شیمیایی برای حفظ ظاهر طبیعی، بو و رنگ غذا استفاده می شوند.
بعنوان یک افزودنی مواد غذایی برای مصرف مناسب است. باعث می شود مواد غذایی کنسرو شده بدون میکروب باقی بمانند. پارابن های دارای زنجیره ای طولانی تر، خواص ضد میکروبی بیشتری دارند. آنها همچنین حلالیت در آب را کاهش می دهند. بنابراین متیل و پروپیل پارابن با زنجیر کوتاه تر برای استفاده در غذاها مناسب تر می باشند.
پروپیل پارابن حلال چیست؟
 هنگامی که دو ماده نگهدارنده مثل ترکیب متیل پارابن و پروپیل پارابن به روش های مختلف با هم ترکیب می شوند می توان کارایی هر کدام ازمواد را افزایش داد و عملکرد ضد میکروبی بهتری دارند. 
 
کاربرد های پروپیل پارابن:
 پروپیل پارابن
کاربردهای متداول استفاده از متیل و پروپیلن پارابن به نسبت 3: 1 در محصولات غذایی مختلف، متفاوت است. از این نسبت برای افزایش ماندگاری کیک ها، شیرینی ها و بستنی ها، محصولات نانوایی، پنیر، نوشابه، آبجو، شراب، مربا، ژله، مواد غذایی، ترشی، زیتون، شربت و محصولات کنسروی استفاده می کنند. نسبت 2 به 1 از همین استرها در نوشیدنی ها، عصاره های طعم دهنده، سس ها و مربا استفاده می شود.در سال 2014 اتحادیه اروپا استفاده از پنج ماده شیمیایی پارابن یعنی بنزیل پارابن، پنتیل پارابن، فنیل پارابن، ایزوبوتیل پارابن و ایزوپروپارپارابن را ممنوع اعلام کرد. استفاده از مواد آرایشی حاوی بنزیل پارابن نیز در جنوب آسیا محدود شده است. پس از مطالعات تحقیقاتی تأکید شده است که بنزیل پارابن فعالیتهای هورمونی را مختل می کند.با این حال تقاضا برای این ماده به دلیل ماهیت غیر سمی و کاربرد مؤثر به عنوان یک افزودنی ضد میکروبی در حال رونق است. پارابن ها از دهه 1920 در مواد غذایی و مواد آرایشی مورد استفاده قرار گرفته اند. پارابن ها یک خانواده از مواد نگهدارنده شیمیایی هستند که برای جلوگیری از رشد باکتری های مضر و کپک ها در مواد فاسد شدنی مورد استفاده قرار می گیرند.
بازار پروپیل پارابن:
 آمریکای شمالی بزرگترین بازار پروپیل پارابن را تشکیل می دهد .در حالی که آسیا و اقیانوسیه سریعترین بازار در حال رشد را دارند. حضور تولید کنندگان بین المللی داروسازی و آرایشی در آمریکای شمالی، به ویژه در آمریکا، تقاضا برای پروپیل پارابن را افزایش داده است. با توجه به افزایش درآمد و بهبود شیوه زندگی، تقاضا برای پروپیل پارابن در آسیا و اقیانوسه در حال افزایش است.با این حال، بسیاری از کشورها در جنوب آسیا برای تأمین تقاضای پروپیلن پارابن به واردات متکی هستند. چین و ژاپن دو تولید کننده بزرگ این ماده شیمیایی در آسیا هستند. علیرغم کاهش تقاضا برای مواد شیمیایی پارابن در اروپا، تقاضا برای این ماده در حال افزایش است.
 
فروش پروپیل پارابن
 جهت خرید مواد شیمیایی بالخص خرید پروپیل پارابن و دریافت قیمت پروپیل پارابن با کارشناسان فروش شرکت آپادانا شیمی تماس حاصل فرمایید.
 

فروش عمده مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا بزرگترین عرضه کننده عمده انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع گوناگون با بهترین قیمت در سراسر کشور میباشد . جهت ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
مشاوره خرید مواد شیمیایی
مشتریان گرامی میتوانند قبل از خرید مواد شیمیایی مورد نیاز مجموعه تان از مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان صنایع شیمیایی آپادانا استفاده نمایند.کلیه روزهای کاری از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.
بهترین قیمت مواد شیمیایی
صنایع شیمیایی آپادانا عرضه کننده انواع مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت در سراسر کشور میباشد . قبل از خرید مواد شیمیایی حتما لیست قیمتهای ما را دریافت نمایید .
دریافت لیست قیمت قفسه مواد شمیایی
مشتریان گرامی میتوانند جهت دریافت لیست قیمت مواد شیمیایی بر روی لینک فوق کلیک نمایند و یا از طریق تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایند تا در اولین فرصت لیست قیمت به روز برایتان فکس گردد.

سفارش از طریق واتساپ